kerstnachtdienst 2026


Foto's Lyubov Yarinich

Bekijk alle foto's
 
Viering 30 november afscheid en bevestiging ambtsdragers en Vesper afscheid mw. Agaath Schilder-Verhoef


foto's Anneke de Vries Verkerke

Bekijk alle foto's
 
Geliefdengedachtenis 2 november


foto's Lyubov Yarinich

Bekijk alle foto's
 
Oogstdienst 2025

                                                       

Foto's van de Oogstdienst op zondag 23 oktober 2025 gemaakt door Edith Field. De bij elkaar gebrachte producten werden naar de Voedslebank gebracht. Niet bewerkte groenten en fruit werden verdeeld onder gemeenteleden. 

Bekijk alle foto's
 
Uitje met kinderen en hun ouders op 5 oktober


foto's Lyubov Yarinich

Bekijk alle foto's
 
Viering 7 september in samenwerking met de Stichting Grote Kerk


foto's Lyubov Yarinich

Bekijk alle foto's
 
Gemeenteberaad 3 juli 2025


Foto's Lyubov Yarinich

Bekijk alle foto's
 
Naarden bij het Kerkasiel in Kampen


Foto's Lyubov Yarinich

Bekijk alle foto's
 
Stille zaterdag


Foto's Anneke de Vries-Verkerke

Bekijk alle foto's
 
Diverse vieringen


foto's Lyubov Yarinich

Bekijk alle foto's
 
Eredienst met West Aleta Singers van Terschelling

foto's Lyubov Yarinich en Anneke de Vries
 

Bekijk alle foto's
 
verbintenis ds. Evert-Jan van Katwijk

foto's Teun Bijkerk

Bekijk alle foto's
 
Afscheid ds. Peter Korver en ds. Marnix van der Sijs

                                                                                      
 Foto's Teun Bijkerk en Anneke Verkerke

Bekijk alle foto's
 
Nevenactiviteit voor kinderen

Anneke de Vries-Verkerke maakte tijdens de Pinksterviering foto's van de nevenactiviteit voor kinderen. 
De activiteit tijdens de Pinksterviering had een relatie met een van de symbolen van Pinksteren, nl. de wind. Voor de allerjongsten was er de creche onder vakbekwame leiding van Irma Rapati.

Bekijk alle foto's
 
Pinksteren

Tijdens de Pinksterviering in de Grote Kerk te Naarden lichtte ds. Marnix van der Sijs toe wat er met Pinksteren gebeurt en wat ons kan overkomen. Hij gaf ons mee dat er onverwacht levendmakende krachten tevoorschijn kunnen komen die heel je bestaan kunnen veranderen.
Het gesprek met de kinderen was ontwapenend. Marnix fluisterde de kinderen een groet in een vreemde taal in en vroeg de kinderen die groet hardop uit te spreken. Zouden gemeenteleden hen verstaan? Tijdens de Pinksterviering maakte Anneke de Vries-Verkerke foto's. 
 

Bekijk alle foto's
 
Pasen

Vlak voor de Paasdienst wordt de laatste hand gelegd aan het Paaskruis. De bloemen die gemeenteleden meebrengen, worden in het kruis gestoken dat op de Paasochtend tot volle bloei komt. Na de dienst wordt het kruis naar buiten gedragen. Op 1e en 2e Paasdag kreeg het daar veel bekijks van langslopende bewoners en toeristen. 
 

Bekijk alle foto's
 
Oekraieneboeketjes

Wekelijks staat er op de avondmaalstafel een klein geel/blauw boeketje, dat na de dienst naar de stilteruimte wordt gebracht.
De tekst bij de boeketjes luidt:

In ons gebed verbonden met het volk van Oekraïne

In our prayer connected with the people of Ukraine

У нашій молитві, пов'язаній з народом України


Foto's: Edith Field-van Wijk

Bekijk alle foto's
 
Advent en Kerst

Na de coronatijd vol beperkingen - twee jaar lang ook in de tijd rond Kerst - gaat op de 1e Advent 2022 de kaars weer branden in een vertrouwde zondagsdienst. Het is de start van een verwachtingsvolle periode, uitmondend in feestelijke, muzikale vieringen bij  Adventsvespers, Volkskerstzang, in de Kerstnacht en op Kerstochtend. 

God zal wonen bij de mensen
In een wereld vol met zorgen,
Wachten wij al eeuwenlang.
Op een lichte, nieuwe morgen,
Hoor je 't engelengezang?
Straks zal alles weer gaan bloeien,
Jezus krijgt dan alle macht.
God zal wonen bij de mensen,
Komt als kind in onze nacht.

Bekijk alle foto's
 
Eeuwigheidszondag

Op Eeuwigheidszondag, de laatste zondag in het kerkelijk jaar, gedenken wij de gemeenteleden die ons zijn voorgegaan.
De cantorij zingt: Jouw naam blijft in ons hart. Jouw naam leeft in ons voort.
Van leven en sterven weet God het geheim en Hij bewaart ons voorgoed. 


Foto's: Teun Bijkerk

Bekijk alle foto's
 


Laatste nieuws

 

Kerkbalans 2026 Kerkbalans 2026

                                                                      

Wat betekent kerk-zijn voor u?
Voor de éėn is dit samen de eredienst vieren, luisteren naar Gods woord en elkaar ontmoeten. Voor de ander is dit dienstbaar zijn en naar elkaar omzien. Voor iedereen is het dus anders. Over éėn ding zijn we het met elkaar eens. De kerk is een plek waar we mogen delen in geloof, hoop en liefde. Kortom: de kerk doet ertoe. Geef vandaag voor de kerk van morgen, ook uw bijdrage doet er toe. 

 

 
Benefietconcert Benefietconcert

                                                                                                  
Samen met Huis Voor Iedereen, het Logegebouw van de Vrijmetselaars (Brediusweg 23A, Bussum) en vertegenwoordigers van de lokale Oekraïense gemeenschap worden op zaterdag 24 en zondag 25 januari 2026 vier benefietconcerten voor Oekraïne georganiseerd op Brediusweg 23A in Bussum. 

In een intieme unieke setting brengen celliste Maya Fridman en accordeonist Oleg Lysenko een prachtig programma met Oekraïense traditionele muziek en werken van componisten als Skoryk, Zuyeva, Vlasov en Astor Piazzolla. Vanwege de beperkte zaalcapaciteit zijn er vier concerten, zodat iedereen de kans krijgt om erbij te zijn.

In de pauze serveert de Oekraïense gemeenschap uit onze regio huisgemaakte borsjtsj.

De volledige opbrengst van deze concerten is bestemd voor Stichting Music for Ukraine, die met eerdere concerten al twintig ambulances naar Oekraïne stuurde en heel succesvol veel geld heeft opgehaald via het programma “Even Tot Hier”.  De nood blijft groot — met deze concerten willen we bijdragen aan concrete hulp én samen stilstaan bij hoop en solidariteit voor het volk van Oekraïne, hier en daar. 

Kom je ook?
Kaarten kosten €15 en zijn verkrijgbaar via: https://lnkd.in/eKXTCHYm

 
Vasten en de aarde Vasten en de aarde

 



Vasten — of het nu de Ramadan, de Veertigdagentijd of Jom Kipoer betreft — herinnert ons eraan dat de mens niet leeft van brood alleen.
In al deze tradities is vasten een oefening in zelfbeheersing, afhankelijkheid en bescheidenheid. Tegelijkertijd is het een moment om stil te staan bij onze
plaats binnen de schepping.
In een tijd van overconsumptie, uitputting van de aarde en groeiende ongelijkheid, twee maanden na COP-30 in Belém (Brazilië) én met een
voortdurende klimaatdiscussie die ook wijst op de grenzen aan groei en grondstoffengebruik, krijgt die oude spirituele oefening nieuwe urgentie.

Hoe kunnen religieuze rituelen ons helpen anders om te gaan met overvloed, schaarste en verantwoordelijkheid voor ons gemeenschappelijke huis, de
aarde? Is zorgen voor de aarde niet hetzelfde als zorgen voor elkaar?

 

lees meer »