Tussen Kerst en Pasen Tussen Kerst en Pasen
Deze traditie werd ooit meegenomen uit Devon, Engeland (Torbay, Church of the Three Crosses). Hoe
het daar ontstaan is, hebben we niet kunnen achterhalen. Ds. Heuvelman introduceerde de traditie
in Naarden.

In de loop van de jaren hebben we deze traditie in het hart gesloten. Vooral als gebruik wordt
gemaakt van materialen uit de natuur en van voorwerpen die het liturgisch eigene van Palmpasen,
Witte Donderdag, Goede Vrijdag, Stille Zaterdag en Pasen wordt getoond. Die stadia spreken tot de
verbeelding.


Echter, rond het kale kruis in de eerste weken van de 40 dagentijd bestaat ongemak.
Wat moeten we met dat kale hout? Wat ziet het er lelijk uit. Moet dat wel in de kerk staan? En waar
dan? Het kale kruis confronteert ons. Met lelijkheid, met lijden, met verdriet en pijn. Met zwarte
momenten in ons eigen leven en dat van anderen. Dichtbij en veraf.

Zondag 18 februari a.s. is de eerste zondag in de 40-dagentijd. De liturgische kleur is paars. Kleur van
inkeer en rouw.

Het kale kruis zal vanaf dat moment in de kerk staan. We omhullen het met een paarse doek met afbeeldingen van krantenkoppen met berichten over leed. Het zijn krantenkoppen waarbij wij stil stonden tijdens de momenten van stil gebed naar aanleiding van de oorlog in Gaza en Israel. 

Laten we niet wegkijken en ontvankelijk blijven voor het lijden om ons heen. Laten we ons bezinnen
en waar mogelijk in actie kunnen komen om wat en wie kwetsbaar is te ondersteunen. Laten we
bidden tot God om ontferming voor de nood van de wereld.
 
terug
 

Laatste nieuws

 

Advent en Kerst Advent en Kerst

                                      

De kerkenraad van de Protestantse Gemeente van Naarden nodigt u/jou van harte uit voor de vieringen van verwachting en feest in de stilte van de winteravond rond Advent en Kerst. .

lees meer »
 
Oogst Oogst

                                                           

Op zondag 8 november vieren we in de Grote Kerk een dienst rond het thema Oogst. Voorganger is ds. Evert-Jan van Katwijk, Gast is klimaatburgemeester in Gooise Meren: Barbro van der Ham. 

In deze tijd van het jaar staan we stil bij wat de aarde ons schenkt en bij het werk van onze handen. De viering sluit aan bij de traditie van de Dankdag voor gewas en arbeid: een moment van dankbaarheid voor alles wat groeit, bloeit en ons dagelijks voedt.
Dit jaar krijgt de viering een extra dimensie doordat zij samenvalt met de Klimaatweek, de nationale actieweek waarin bewoners, scholen, organisaties en gemeenten door heel Nederland activiteiten organiseren om duurzame keuzes te stimuleren en de zorg voor de schepping centraal te zetten.
Ook dit jaar brengen we in de viering dagelijkse producten voor de Voedselbank bijeen  Er is aandacht voor de voedselbank als schakel tussen armoede en verspilling.  Alles wat wordt ingebracht — van houdbare levensmiddelen tot verzorgingsproducten — gaat rechtstreeks naar gezinnen in onze omgeving die het financieel moeilijk hebben. 
 

lees meer »
 
Uitnodiging Uitnodiging

                                 



Onder het eeuwenoude dak van de Grote Kerk of Sint Vituskerk in Naarden - met zijn rijkbeschilderde tongewelf - komt op zondagen de Protiestantse Gemeente Naarden samen voor een moment van bezinning, bemoediging en verbinding.

Een veelzijdige groep mensen die vanuit de dynamiek van het leven zoekt naar innerlijke verstilling en die vindt in verrassend actuele bijbelverhalen, muziek en liturgie. Iedereen is van harte welkom deel te nemen, elke zondag om 10.15 uur.