zaterdag 15 december 2018

Theater voorstelling 'De Omzieners'

Datum: 
 zaterdag 15 december 2018
Tijdstip: 
 20.00 uur
Locatie: 
 Witte Kerk, Koningin Wilhelminalaan 15, Naarden

Theatervoorstelling 'De Omzieners'.
De Wresinski Cultuur Stichting en de Diaconie presenteren de theatervoorstelling 'De Omzieners'. Deze voorstelling zal worden uitgevoerd door de theatergroep Het Theater van de Armen, een professionele groep acteurs die zelf bekend zijn met een leven in armoede.

Een zaterdagavond die je niet mag missen, precies halverwege tussen Sinterklaas en Kerstmis!
De theatervoorstelling 'De Omzieners' heeft ten doel het gesprek op gang te brengen over de vraag hoe de participatiesamenleving een waardige plaats kan bieden aan mensen in kwetsbare situaties.
Daarbij gaat het om het — al luisterend en ervarend — overwegen van je eigen waarden en normen als het gaat om mensen in armoede en hoe hen nabij te zijn met het in hun waarde laten van hen zelf.

De Omzieners is een voorstelling die je in het hart raakt, misschien ook confronteert. En wellicht is dàt in de decembermaand geen overbodige luxe.
De Wresinski Cultuur Stichting is gestoeld op het werk en leven van Joseph Wresinski, pater in Frankrijk, die zijn leven in dienst heeft gesteld van het empoweren van mensen in armoede.

De Diaconie ziet in het mede mogelijk maken van deze voorstelling een geheel nieuwe kans om het gesprek over het 'in armoede leven' op gang te brengen. Als gemeente dragen we deze avond daarom ook met elkaar. 

Vervolgtraject
In 2019 willen wij i.s.m. de Wresinski Cultuur Stichting en programmaleider Laurens Umans enkele meet-ups organiseren over het leven in armoede en hoe je werkelijk kunt omzien naar de ander. Meer nieuws in de komende tijd kun je vinden op de website, in het kerkjournaal en t.z.t. op facebook.

 

terug
 


Laatste nieuws

 

Keti Koti 2026 Keti Koti 2026

                                                                                                                                             
Een reden om de vlag uit te steken. Keti Koti 2026: verbreek de ketenen (van slavernij). 

lees meer ยป
 
De toren op! De toren op!




Sinds 20 juni 2026 kun je een nieuwe beleving ervaren op de toren van de Grote Kerk. Je volgt het verhaal van Johannes Walter, een jongeman uit Naarden die in 1469 naar Rome reist om relieken van Sint Vitus op te halen. In een indrukwekkende animatievertelling, verspreid over drie muren van de toren, reis je met hem mee. Onderweg ontvouwt zich niet alleen een reis naar Rome, maar ook een zoektocht naar wat het betekent om het goede te doen. Boven op de toren wacht een weids uitzicht. Tickets zijn te koop bij de ingang van de kerk. 

 
Welkom Welkom

                                 

Onder het eeuwenoude dak van de Grote Kerk of Sint Vituskerk in Naarden - met zijn rijkbeschilderde tongewelf - komt op zondagen de Protiestantse Gemeente Naarden samen voor een moment van bezinning, bemoediging en verbinding.

Een veelzijdige groep mensen die vanuit de dynamiek van het leven zoekt naar innerlijke verstilling en deze vindt in verrassend actuele bijbelverhalen, muziek en liturgie. Zij geven zicht op de zin van leven, hoop en liefde en op geloof in een goddelijke aanwezigheid die draagt. 
Iedereen is van harte deel te nemen, elke zondag om 10.15 uur.