zaterdag 15 december 2018

Theater voorstelling 'De Omzieners'

Datum: 
 zaterdag 15 december 2018
Tijdstip: 
 20.00 uur
Locatie: 
 Witte Kerk, Koningin Wilhelminalaan 15, Naarden

Theatervoorstelling 'De Omzieners'.
De Wresinski Cultuur Stichting en de Diaconie presenteren de theatervoorstelling 'De Omzieners'. Deze voorstelling zal worden uitgevoerd door de theatergroep Het Theater van de Armen, een professionele groep acteurs die zelf bekend zijn met een leven in armoede.

Een zaterdagavond die je niet mag missen, precies halverwege tussen Sinterklaas en Kerstmis!
De theatervoorstelling 'De Omzieners' heeft ten doel het gesprek op gang te brengen over de vraag hoe de participatiesamenleving een waardige plaats kan bieden aan mensen in kwetsbare situaties.
Daarbij gaat het om het — al luisterend en ervarend — overwegen van je eigen waarden en normen als het gaat om mensen in armoede en hoe hen nabij te zijn met het in hun waarde laten van hen zelf.

De Omzieners is een voorstelling die je in het hart raakt, misschien ook confronteert. En wellicht is dàt in de decembermaand geen overbodige luxe.
De Wresinski Cultuur Stichting is gestoeld op het werk en leven van Joseph Wresinski, pater in Frankrijk, die zijn leven in dienst heeft gesteld van het empoweren van mensen in armoede.

De Diaconie ziet in het mede mogelijk maken van deze voorstelling een geheel nieuwe kans om het gesprek over het 'in armoede leven' op gang te brengen. Als gemeente dragen we deze avond daarom ook met elkaar. 

Vervolgtraject
In 2019 willen wij i.s.m. de Wresinski Cultuur Stichting en programmaleider Laurens Umans enkele meet-ups organiseren over het leven in armoede en hoe je werkelijk kunt omzien naar de ander. Meer nieuws in de komende tijd kun je vinden op de website, in het kerkjournaal en t.z.t. op facebook.

 

terug
 


Laatste nieuws

 

Belevenis Belevenis

                                                                                

De Hemel op Aarde – Je gelooft je oren niet!  
De zondagse viering op 7 september en de Open Monumentendag op zondag 14 september a.s. laten je via audiofragmenten op een bijzondere manier kennis maken de geschiedenis van de Grote Kerk. Mis het niet. 

lees meer »
 
Sta op! Sta op!

                                                                            

Dit nieuws gaat over de hemeltergende gebeurtenissen in Gaza. Recent verzocht de kerkenraad van de Maranathakerk in Den Haag ons om mede-ondertekenaar te worden van een advertentie in Trouw. Hun initiatief werd ingegeven door het stilzwijgen van de landelijke PKN over dit onderwerp. Over de advertentietekst waren wij het voor het grootste gedeelte bijzonder eens. Wij probeerden de tekst te verduidelijken waar wordt gesproken over de gijzelaars en over Hamas. Hoewel de initiatiefnmers hier welwillend op reageerden, was een tekstwijziging om logistieke redenen niet meer mogelijk. Desondanks hebben wij, indachtig 'de rode lijn' oproep in onze gemeente begin mei jl., ervoor gekozen de advertentietekst te ondertekenen en als kerk niet te zwijgen bij zoveel onrecht en menselijk leed. 

lees meer »
 
Witte Toren Witte Toren

                                                                                              foto: Teun Bijkerk

Als kerkelijke gemeente zijn wij vertegenwoordigd in de klankbordgroep van de Witte Toren. Daar bespreken wij periodiek het reilen en zeilen op de noodlocatie. Er is op en rond de locatie een ontspannen sfeer. 
Op 26 februari jl. opende de Witte Toren haar deuren voor achttien gezinnen (rond 110 nareizigers), afkomstig uit onder andere Syrië, Irak, Jemen en Eritrea. Het team van COA (Centraal Orgaan opvang Asielzoekers) meldt dat inmiddels de opvang meer structuur heeft gekregen. Op onze vraag ‘waaraan is behoefte?’, kan beter antwoord worden gegeven. Dit is een oproep voor vrijwilligers en materialen. 
 

lees meer »