dinsdag 27 januari 2026

Memorial Day Holocaust Gooise Meren

Datum: 
 dinsdag 27 januari 2026
Tijdstip: 
 inloop vanaf 18.30 uur, aanvang 19.00 uur
Locatie: 
 Raadzaal van het Gemeentehuis Gooise Meren

Centraal in de herdenking dit jaar staat de familie Reeskamp uit Naarden, die naast veel verzetswerk te hebben verricht, ook onderduik bood aan twee joodse kinderen, Flip en Nettie Coppens. Nazaten van de familie Reeskamp en van de onderduikkinderen zullen die avond hun indrukwekkende verhalen vertellen.

 
Muziek tijdens de avond zal verzorgd worden door Bert Vos, viool en Iefke Wang, viool en accordeon, bekend van hun prachtige vertolkingen van Jiddisje liederen.
Als afsluiting van deze avond wordt in de hal van het gemeentehuis bij de Holocaust-plaquette door burgemeester Han ter Heegde een minuut stilte gehouden en worden bloemen gelegd ter nagedachtenis aan de meer dan 600 joodse inwoners van Gooise Meren die slachtoffer werden van de Holocaust, waaronder ruim 100 kinderen.

U bent allen van harte welkom. Kijk voor meer informatie op de website of de facebookpagina van het Holocaust Comité Gooise Meren.

De bijeenkomst wordt georganiseerd door het in 2018 opgerichte Holocaust Comité Gooise Meren. Doel van het comité is de herinnering aan de Holocaust onder inwoners van Gooise Meren via verschillende activiteiten levend te houden, met name onder de schooljeugd.
 

terug
 


Laatste nieuws

 

Keti Koti 2026 Keti Koti 2026

                                                                               

Een reden om de vlag uit te steken. Keti Koti 2026: verbreek de ketenen (van slavernij). 

lees meer ยป
 
De toren op! De toren op!



Vanaf 20 juni a.s. kun je een nieuwe beleving ervaren op de toren van de Grote Kerk. Je volgt het verhaal van Johannes Walter, een jongeman uit Naarden die in 1469 naar Rome reist om relieken van Sint Vitus op te halen. In een indrukwekkende animatievertelling, verspreid over drie muren van de toren, reis je met hem mee. Onderweg ontvouwt zich niet alleen een reis naar Rome, maar ook een zoektocht naar wat het betekent om het goede te doen. Boven op de toren wacht een weids uitzicht. Tickets zijn te koop bij de ingang van de kerk. 

 
Gastpredikant Erick Versloot Gastpredikant Erick Versloot

Ds. Erick Versloot was op zondag 3 mei 2026 gastpredikant in de Grote Kerk in Naarden. Hij maakte indruk. Onder meer met een citaat uit zijn boek ‘Waar ben ik in hemels naam mee bezig’ (2021).. 
....

In navolging van Jezus
Als je de waarheid spreekt, ben je zijn ambassadeur
Als je vergeeft, ben jij zijn priester
Als je geld beheert, zijn rentmeester
Als je helpt, zijn handen
Als je bidt, zijn kind
Als je de Bijbel leest, zijn stem
Als je hoopt, zijn visioen
Als je gelooft, zijn kerk
Als je liefhebt, zijn instrument
Als je zegent, zijn evenbeeld
Als je zingt, zijn lied.