Meet Ups - Barmhartigheid

Meet Ups - Barmhartigheid
In de theatervoorstelling De Omzieners werd ons een spiegel voorgehouden hoe het is, om in armoede te moeten leven. Vaak kom je door je zorgen hoe de week door te komen, in een isolement terecht. Je hebt daarnaast ook te maken met de vooroordelen van de mensen om je heen. Gelukkig zijn er mensen, die het goede met je voor hebben.

Thema Barmhartigheid
Vanuit de bijbel zijn we vertrouwd met het woord ‘barmhartigheid’. Dit begrip staat in onze Meet Ups centraal: wat betekent barmhartigheid voor onszelf; hoe zijn we barmhartig voor de ander en hoe kun je het ‘goed doen’? Programmamaker Laurens Umans van de Omzieners komt ons vergezellen.

 

Data en tijden:
 
  • 27 oktober 11.45 13.00 uur (aansluitend na de dienst)
  • 14 november 20.00 uur 22.30 uur (donderdagavond, in de Annastraat)

 
terug
 

Laatste nieuws

 

Belevenis Belevenis

                                                                                

De Hemel op Aarde – Je gelooft je oren niet!  
De zondagse viering op 7 september en de Open Monumentendag op zondag 14 september a.s. laten je via audiofragmenten op een bijzondere manier kennis maken de geschiedenis van de Grote Kerk. Mis het niet. 

lees meer »
 
Sta op! Sta op!

                                                                            

Dit nieuws gaat over de hemeltergende gebeurtenissen in Gaza. Recent verzocht de kerkenraad van de Maranathakerk in Den Haag ons om mede-ondertekenaar te worden van een advertentie in Trouw. Hun initiatief werd ingegeven door het stilzwijgen van de landelijke PKN over dit onderwerp. Over de advertentietekst waren wij het voor het grootste gedeelte bijzonder eens. Wij probeerden de tekst te verduidelijken waar wordt gesproken over de gijzelaars en over Hamas. Hoewel de initiatiefnmers hier welwillend op reageerden, was een tekstwijziging om logistieke redenen niet meer mogelijk. Desondanks hebben wij, indachtig 'de rode lijn' oproep in onze gemeente begin mei jl., ervoor gekozen de advertentietekst te ondertekenen en als kerk niet te zwijgen bij zoveel onrecht en menselijk leed. 

lees meer »
 
Witte Toren Witte Toren

                                                                                              foto: Teun Bijkerk

Als kerkelijke gemeente zijn wij vertegenwoordigd in de klankbordgroep van de Witte Toren. Daar bespreken wij periodiek het reilen en zeilen op de noodlocatie. Er is op en rond de locatie een ontspannen sfeer. 
Op 26 februari jl. opende de Witte Toren haar deuren voor achttien gezinnen (rond 110 nareizigers), afkomstig uit onder andere Syrië, Irak, Jemen en Eritrea. Het team van COA (Centraal Orgaan opvang Asielzoekers) meldt dat inmiddels de opvang meer structuur heeft gekregen. Op onze vraag ‘waaraan is behoefte?’, kan beter antwoord worden gegeven. Dit is een oproep voor vrijwilligers en materialen. 
 

lees meer »