zondag 19 februari 2017 om 10.00 uur

Zondagsviering ‘dienst met twee orgels’.
Voorganger(s): Ds. Lennart Heuvelman
Tekst(en): Exodus 22: 20-26 en Mattheüs 5: 33-48

Het belooft een feestelijke dienst te worden. Deze zevende zondag na Epifanie is de ‘dienst met twee orgels’. Zowel onze organist Wybe Kooijmans als cantor Ike Rebel zullen voor, tijdens en na de dienst de orgels in de Grote Kerk bespelen. Met Wybe en Ike zien we uit naar deze
opgetogen viering in de Grote Kerk.
Op het rooster staan de lezingen uit Exodus 22: 20-26 en in het Mattheüs-evangelie lezen we hoofdstuk 5:33-48. Liberaal of conservatief? Dat lijkt me een spannende vraag voor de leerlingen van Jezus.

Soms is Jezus het eens met de schriftgeleerden, bij voorbeeld die ene die de Tora terugbracht tot het dubbele liefdesgebod. Maar dan weer lijkt Jezus te provoceren als hij zijn leerlingen toestaat op de sabbat aren te lezen en hij zelf de maaltijd met onreinen gebruikt bij voorbeeld. Het moet voor de leerlingen knap verwarrend geweest zijn. Wat Jezus deed was leven in het licht van het komende Koninkrijk: Zo leven, alsof dat ieder moment kan gebeuren. Daardoor kon hij regels relativeren én radicaal zijn. Daarom telde voor hem de méns en niet de sabbat. 
Een feestelijke dienst dus waarin wij elkaar veel te zeggen zullen hebben!




 

terug

Laatste nieuws

 

Belevenis Belevenis

                                                                                

De Hemel op Aarde – Je gelooft je oren niet!  
De zondagse viering op 7 september en de Open Monumentendag op zondag 14 september a.s. laten je via audiofragmenten op een bijzondere manier kennis maken de geschiedenis van de Grote Kerk. Mis het niet. 

lees meer »
 
Sta op! Sta op!

                                                                            

Dit nieuws gaat over de hemeltergende gebeurtenissen in Gaza. Recent verzocht de kerkenraad van de Maranathakerk in Den Haag ons om mede-ondertekenaar te worden van een advertentie in Trouw. Hun initiatief werd ingegeven door het stilzwijgen van de landelijke PKN over dit onderwerp. Over de advertentietekst waren wij het voor het grootste gedeelte bijzonder eens. Wij probeerden de tekst te verduidelijken waar wordt gesproken over de gijzelaars en over Hamas. Hoewel de initiatiefnmers hier welwillend op reageerden, was een tekstwijziging om logistieke redenen niet meer mogelijk. Desondanks hebben wij, indachtig 'de rode lijn' oproep in onze gemeente begin mei jl., ervoor gekozen de advertentietekst te ondertekenen en als kerk niet te zwijgen bij zoveel onrecht en menselijk leed. 

lees meer »
 
Witte Toren Witte Toren

                                                                                              foto: Teun Bijkerk

Als kerkelijke gemeente zijn wij vertegenwoordigd in de klankbordgroep van de Witte Toren. Daar bespreken wij periodiek het reilen en zeilen op de noodlocatie. Er is op en rond de locatie een ontspannen sfeer. 
Op 26 februari jl. opende de Witte Toren haar deuren voor achttien gezinnen (rond 110 nareizigers), afkomstig uit onder andere Syrië, Irak, Jemen en Eritrea. Het team van COA (Centraal Orgaan opvang Asielzoekers) meldt dat inmiddels de opvang meer structuur heeft gekregen. Op onze vraag ‘waaraan is behoefte?’, kan beter antwoord worden gegeven. Dit is een oproep voor vrijwilligers en materialen. 
 

lees meer »