zondag 1 december 2024 om 10.15 uur

Zondagsviering 1e Adventszondag, Viering van de Maaltijd van de Heer
Voorganger(s): Ds. Evert-Jan van Katwijk

Liturgie

Op deze eerste zondag van het kerkelijk jaar zetten wij de toon door met elkaar de Maaltijd van de Heer te vieren.
Zoals de eerste gemeenten in het delen van brood en wijn zich verbonden voelde met het bevrijdend verhaal van Jezus
(het bevrijdend verhaal van Israël), zo willen wij ook dit nieuwe kerkelijk jaar beginnen.

Toepasselijk dan ook dat het in het project van de Kindernevendienst draait om het broodhuis
(Bet-Lehem) dat door de hele geschiedenis van Israël heen een belangrijke rol heeft gespeeld.
En de reisbestemming van niet alleen Jozef en Maria, aan het eind van de Adventsperiode, maar ook al velen voor hen.
Op de kijktafel van BijbelBasics, voor in de kerk, maken we dat duidelijk.
Op deze eerste adventszondag draait het daarbij om Naomi en Ruth die op weg gaan naar Bethlehem (Ruth 1, vers 1 t/m 22).
 

terug

Laatste nieuws

 

Kerst Kerst

                             


De kerkenraad van de Protestantse Gemeente Naarden nodigt u/jou van harte uit voor de vieringen, omlijst met muziek, rond Kerst en Nieuwjaar in de Grote of Sint Vituskerk, Marktstraat 13 1411 CK Naarden. 

lees meer »
 
Advent Advent

                                   

De vierde Adventsvesper in de Grote Kerk op zondag 21 december a.s. is de laatste vesper in een reeks die wordt gehouden, uitgaande van de Katholieke parochie en de Protestantse Gemeente Naarden. Het is een samenkomst met lezingen uit de Psalmen en het boek Jesaja, meditatie en gebed, omlijst door zang. Van harte welkom!
 

 
De herder en de kudde De herder en de kudde

Foto: Goois Natuurreservaat
Het mysterie van Kerst is dat God op een nieuwe manier dichtbij komt, schrijft scriba van de Protestantse Kerk Nederland (PKN), ds. Kees van Ekris. Als een herder die zijn kudde bij elkaar houdt en ons tot andere mensen maakt. “Met Kerst gaat het dak van de wereld open. Er komt licht naar binnen en Iemand roept onze naam.”

Lees hieronder zijn overdenking. 

lees meer »