Zondag 15 september 2024 om 10.15 uur

Zondagsviering omlijst door muziek
Voorganger(s): Ds. Evert-Jan van Katwijk
Tekst(en): Handelingen 11


Liturgie
In het spoor van de tweede Pinksterviering, die we op 8 september vormgaven, lezen we de overige zondagen van september uit de Handelingen van de apostelen. Het is, wellicht bekend, het tweede deel van het verhaal dat Lucas wil vertellen; allereerst het evangelie over het leven van Jezus, vervolgens de handelingen over de voortzetting door de apostelen. We lezen Handelingen 11, over het hierboven al genoemde visioen van Petrus dat geen enkel mens "verwerpelijk of onrein is voor God". Opvallend dat daar pas in het Lucasverhaal het "heil voor de volkeren" wordt geopend. Daarmee keren we ook terug naar de lezing uit Jesaja 25 die we al lazen bij de viering van de maaltijd: "voor alle volken wordt het feestmaal aangericht".
 

terug

Laatste nieuws

 

Zorg voor de Schepping Zorg voor de Schepping

                                                                              

De klimaatcrisis houdt veel mensen bezig, binnen en buiten de kerk. De meeste mensen in ons land en de andere 'rijke' landen zijn ervan doordrongen, dat de manier waarop we met de aarde omgaan niet duurzaam is, dat we meer consumeren dan goed is voor ons en de generaties die na ons komen.

Hoe heeft onze manier van leven effect op de planeet? 
Hoe verantwoordelijk zijn we als mensen voor de schepping?

Die vragen staan centraal op de zomermiddag op woensdag 5 augustus a.s. in de Doopsgezinde Kerk, Wladimirlaan 10, 1404 BB Bussum
Tijd: 15.00 – 16.30 uur met inloop vanaf 14.30 uur

Contactpersoon: ds. Peter Korver, m 06 52442023 | e pjckorver@gmail.com

Gasten: Wim Blanken, Jan Willem Henfling en Wil de Vries-Kempes, namens de werkgroep Groene Golf Bussum/Naarden.

Er is een ontspannen programma voorbereid gericht op het delen van kennis over ‘groene theologie’ en lokale, groene initiatieven', gevolgd door een speelse, informatieve Klimaatquiz. 

Aanmelding vooraf is handig, maar niet nodig.
 

lees meer ยป
 
De toren op! De toren op!




Sinds 20 juni 2026 kun je een nieuwe beleving ervaren op de toren van de Grote Kerk. Je volgt het verhaal van Johannes Walter, een jongeman uit Naarden die in 1469 naar Rome reist om relieken van Sint Vitus op te halen. In een indrukwekkende animatievertelling, verspreid over drie muren van de toren, reis je met hem mee. Onderweg ontvouwt zich niet alleen een reis naar Rome, maar ook een zoektocht naar wat het betekent om het goede te doen. Boven op de toren wacht een weids uitzicht. Tickets zijn te koop bij de ingang van de kerk. 

 
Welkom Welkom

                                 

Onder het eeuwenoude dak van de Grote Kerk of Sint Vituskerk in Naarden - met zijn rijkbeschilderde tongewelf - komt op zondagen de Protiestantse Gemeente Naarden samen voor een moment van bezinning, bemoediging en verbinding.

Een veelzijdige groep mensen die vanuit de dynamiek van het leven zoekt naar innerlijke verstilling en deze vindt in verrassend actuele bijbelverhalen, muziek en liturgie. Zij geven zicht op de zin van leven, hoop en liefde en op geloof in een goddelijke aanwezigheid die draagt. 
Iedereen is van harte deel te nemen, elke zondag om 10.15 uur.