dinsdag 19 mei 2020

In verband met de maatregels tegen corona gaat de inspirerende meditatie niet door

Datum: 
 dinsdag 19 mei 2020
Locatie: 
 Witte Kerk, Koningin Wilhelminalaan 15, Naarden

Meditaties Witte Kerk en Abdij van Egmond

       
     
 
   

Vanwege de preventieve corona beperkingen komt de geplande meditatie op 19 mei a.s. te vervallen, evenals het geplande meditatieweekend van 5-7 juni a.s. bij de broeders Benedictijnen in de Abdij van Egmond. Het is de bedoeling, in het nieuwe seizoen de meditaties weer te hervatten. Ook zal gestreefd worden naar een nieuw weekend in Egmond.
Belangstellenden kunnen als altijd rechtstreeks contact met mij opnemen via paul.eykenduyn@xs4all.nl

Ontleend aan de 40-dagen retraite van de Jezuïeten orde geef ik je de volgende tekst mee, toepasselijk in deze door het coronavirus zo andere Paastijd:

Licht en Duister
"Hoe vaak richten we ons bijna als vanzelf op onze angst, ons tasten naar zekerheid?
Toegeven dat je niet weet waar je nu staat kan, als je vertrouwen hebt in een uitweg, je helpen de liefde van anderen om je heen te ontvangen.
Licht steunt mij in mijn gaan.
lk hoef mij niet blind te staren op het duister...
Kom, laat Zijn licht in mij stralen!"

Alle goeds, met hartelijke groet.
Paul Eykenduyn
 

terug
 


Laatste nieuws

 

Kerkbalans 2026 Kerkbalans 2026

                                                                      

Wat betekent kerk-zijn voor u?
Voor de éėn is dit samen de eredienst vieren, luisteren naar Gods woord en elkaar ontmoeten. Voor de ander is dit dienstbaar zijn en naar elkaar omzien. Voor iedereen is het dus anders. Over éėn ding zijn we het met elkaar eens. De kerk is een plek waar we mogen delen in geloof, hoop en liefde. Kortom: de kerk doet ertoe. Geef vandaag voor de kerk van morgen, ook uw bijdrage doet er toe. 

 

 
Zinspiratie Zinspiratie

                                                                                     

CCIV, voluit de Centrale Commissie Interkerkelijk Vormingswerk, heeft onder de titel 'Zinspiratie' een gevarieerd programma voor seizoen 2025-2026 samengesteld. Zinspiratie in Naarden-Bussum (cciv.nl)
De lezingen hebben betrekking op theologie, religie, maatschappelijke betrokkenheid van kerken, sociale en ethische vraagstukken en filosofie. CCIV trekt voor de cursussen en lezingen docenten / sprekers aan die naam maakten op het onderwerp van hun presentatie.
Hans Alma | Eco-spiritualiteit | 4 februari 2026 om 20.00 uur | Lutherse kerk | Meckelenburglaan 50-52 Bussum. 

Steeds duidelijker wordt dat onze manier van de aarde bewonen schade toebrengt aan onze planeet en veel van haar bewoners. Om daarin verandering te brengen is een spirituele transformatie nodig, die recht doet aan de kwetsbaarheid van wat bestaat en de noodzaak van verbinding. Dat betekent aandacht opbrengen voor de unieke waarde van de ander (of dat nu een mens, ander dier, of plant is). Wanneer je met aandacht leeft, kun je je laten uitnodigen door het appel dat de ander op je doet om bij te dragen aan diens floreren. Daar ‘ja’ tegen zeggen, levensbeaming, is de kern van ecospiritualiteit. Het is een antwoord op de oproep zorgzaam te participeren in het ecologische geheel waarvan wij deel uitmaken. In de lezing wordt nader verkend hoe wij met zorg de aarde kunnen bewonen.
 

lees meer »
 
Vasten en de aarde Vasten en de aarde

 



Vasten — of het nu de Ramadan, de Veertigdagentijd of Jom Kipoer betreft — herinnert ons eraan dat de mens niet leeft van brood alleen.
In al deze tradities is vasten een oefening in zelfbeheersing, afhankelijkheid en bescheidenheid. Tegelijkertijd is het een moment om stil te staan bij onze
plaats binnen de schepping.
In een tijd van overconsumptie, uitputting van de aarde en groeiende ongelijkheid, twee maanden na COP-30 in Belém (Brazilië) én met een
voortdurende klimaatdiscussie die ook wijst op de grenzen aan groei en grondstoffengebruik, krijgt die oude spirituele oefening nieuwe urgentie.

Hoe kunnen religieuze rituelen ons helpen anders om te gaan met overvloed, schaarste en verantwoordelijkheid voor ons gemeenschappelijke huis, de
aarde? Is zorgen voor de aarde niet hetzelfde als zorgen voor elkaar?

 

lees meer »