Noodhulp in Israel en Gaza Noodhulp in Israel en Gaza

Altijd angst

De escalatie van geweld in het Midden-Oosten heeft sinds oktober 2023 aan duizenden kinderen het leven gekost. Nog veel meer leven er elk moment van de dag in angst. Ze zijn zowel lichamelijk als psychisch in groot gevaar. Een groot deel van de ruim 1 miljoen kinderen in Gaza is ondervoed, bijna allemaal hebben ze extreme stress, scholen zijn gesloten. Ook in Israël zijn kinderen slachtoffer van geweld en onzekerheid, en ook zij hebben hulp nodig.

Hulp voor nu en voor de toekomst

Kerk in Actie helpt via haar noodhulpprogramma wereldwijd mensen in nood, en dus ook in Gaza en Israël. In deze moeilijke omstandigheden gaan we door met ons werk, en zodra de grenzen weer open zijn, schalen we de hulp meteen op. We bieden hulp voor nu en voor de toekomst, zoals medische zorg, voedsel, kleding, traumahulp en vredesopbouw. 

Kinderen in Gaza en Israël overkomt wat geen enkel kind zou mogen meemaken. Daarom komen we voor hen in actie en doen we een dringend beroep op jou. Geef wat je kunt missen. Je kunt je gift voor het noodhulpprogramma van Kerk in Actie overmaken via rekeningnummer NL89 ABNA 0457 457 457 o.v.v. Noodhulp, 

terug
 

Laatste nieuws

 

Pinksteren Pinksteren

                                                            Foto schildering Grote Kerk Naarden  Teun Bijkerk

Deze Pinksterboodschap is afkomstig van de Raad van Kerken in Nederland.
De situatie van de bevolking in Gaza is ten hemel schreiend. Dagelijks sterven er vele mensen door bombardementen en ander militair geweld. In deze situatie is er maar één ding nodig: een onmiddellijk einde aan de oorlog en onbelemmerde toegang van voedsel en medische hulp aan Gaza. ‘Zalig zijn de vredestichters’ zegt Jezus en daarmee doelt Hij op mensen die over de schaduw van hun eigen angst en hun eigen gelijk durven te springen om naar vrede en verzoening te zoeken. Wij roepen iedereen op zo’n vredestichter te zijn.

lees meer »
 
Zinspiratie Zinspiratie

                                                                                     

CCIV, voluit de Centrale Commissie Interkerkelijk Vormingswerk, heeft onder de titel 'Zinspiratie' een gevarieerd programma voor seizoen 2024-2025 samengesteld.
Zinspiratie in Naarden-Bussum (cciv.nl)
De lezingen hebben betrekking op theologie, religie, maatschappelijke betrokkenheid van kerken, sociale en ethische vraagstukken en filosofie. CCIV trekt voor de cursussen en lezingen docenten / sprekers aan die naam maakten op het onderwerp van hun presentatie. Op 12 juni a.s. is het de beurt aan filosoof en classicus, Ben Schomakers, 

Ben Schomakers: Wijsheid bestaat in het doen en zeggen van ware dingen.

 

lees meer »
 
Witte Toren Witte Toren

                                                                                              foto: Teun Bijkerk

Als kerkelijke gemeente zijn wij vertegenwoordigd in de klankbordgroep van de Witte Toren. Daar bespreken wij periodiek het reilen en zeilen op de noodlocatie. Er is op en rond de locatie een ontspannen sfeer. 
Op 26 februari jl. opende de Witte Toren haar deuren voor achttien gezinnen (rond 110 nareizigers), afkomstig uit onder andere Syrië, Irak, Jemen en Eritrea. Het team van COA (Centraal Orgaan opvang Asielzoekers) meldt dat inmiddels de opvang meer structuur heeft gekregen. Op onze vraag ‘waaraan is behoefte?’, kan beter antwoord worden gegeven. Dit is een oproep voor vrijwilligers en materialen. 
 

lees meer »