Groene Theologie Groene Theologie

Citaten:
Met haar grondige theologische onderzoek naar een zeer actueel en belangrijk thema daagt Van Montfoort uit (wat heet: ze dwingt) tot een verregaande christelijk-theologische herbezinning op de verhouding tussen God, schepping, natuur en mens. Het boek helpt gelovigen én ongelovigen door een andere bril de Bijbel te lezen. En dat is nodig, want met braaf rentmeesterschap alleen en een extra zonnepaneel redden we het niet meer.” 

Ecologie heeft ook echt iets te maken met theologie’. “Het boek markeert wat voor velen begint te dagen: dat ecologie ook echt iets met theologie te maken heeft. Dat ‘wie God is’ iets te maken heeft met ‘hoe deze wereld in elkaar zit’. Dat doet ze op een manier die laat zien dat theologie ertoe doet in het publieke debat. Groene theologie laat zien: theologie heeft met alles te maken en niet alleen met ethiek.
We mogen Van Montfoort dankbaar zijn dat haar oorspronkelijke idee voor een proefschrift veranderde in een ook voor de leek toegankelijk publieksboek. Het is als leesboek weliswaar aan de degelijke kant en het vraagt best wat van de lezer, maar daar is niets op tegen.” Groene theologie is verschenen bij uitgeverij Skandalon

terug
 

Laatste nieuws

 

Op weg naar Pasen Op weg naar Pasen

                 

Inmiddels is het een traditie. Via een omzwerving, meegenomen uit Devon in Engeland (Torbay, Church of the Three Crosses). In de veertigdagentijd, 
Onderweg naar Pasen, richten wij ons op het symbool van een Paaskruis. Tijd van soberheid en inkeer. Het kruis is gemaakt van de stam van de kerstboom.
Daardoor brengt het een zichtbare verbinding tot stand tussen Kerst en Pasen.
Het kruis staat in de kerk vanaf de start van de veertigdagentijd. Aan de voet ligt een doek met recente krantenkoppen die berichten over het leed in de wereld.
Het zet aan tot een kyrie-gebed.

lees meer »
 
Buig niet Buig niet

                                                   

'Buig Niet', is de titel van het meest recente boek (2025) van ds. Ad van Nieuwpoort/. Hij noemt het een pamflet. Een oproep om geestelijk weerbaar te zijn.
In het bijzonder in het boek ‘Daniël’, staan teksten waarmee de Bijbel ons meer weerstand biedt dan drones en raketten, aldus ds. Van Nieuwpoort.  Zondag 8 februari a.s. was hij gastpredikant in de Grote Kerk in de vestingstad. Teksten uit de Bijbel uit het boek 'Daniel' staan centraal. De dienst maakte veel indruk. Via de beeldregistratie kun je het nog meebeleven. 
Zondag 8 februari 2026 u2

lees meer »
 
Zinspiratie Zinspiratie

                                                                                         

CCIV, voluit de Centrale Commissie Interkerkelijk Vormingswerk, heeft onder de titel 'Zinspiratie' een gevarieerd programma voor seizoen 2024-2025 samengesteld: Zinspiratie in Naarden-Bussum (cciv.nl)

De lezingen hebben betrekking op theologie, religie, maatschappelijke betrokkenheid van kerken, sociale en ethische vraagstukken en filosofie. CCIV trekt voor de cursussen en lezingen docenten / sprekers aan die naam maakten op het onderwerp van hun presentatie.  
CCIV, voluit de Centrale Commissie Interkerkelijk Vormingswerk, heeft onder de titel 'Zinspiratie' een gevarieerd programma voor seizoen 2025-2026 samengesteld.

Dinsdag 24 februari 2026 om 14.00  uur Claudia de Raadt | De molen De Onrust in Muiderberg in de Spieghelkerk Bussum.

lees meer »