donderdag 6 oktober 2022

Gesprekskring Film & Religie

Datum: 
 donderdag 6 oktober 2022
Tijdstip: 
 20.00 uur
Locatie: 
 Annacentrum, St. Annastraat 5



Ook dit seizoen zullen we een aantal films bekijken, waarin religieuze thema's een belangrijke rol spelen of zelfs 'de rode draad' vormen.
Thema's als schuld en verzoening, geloof en hoop en liefde, kortom: geïnspireerd leven.
Films ook waarin de worsteling met of de waarde van geloof en kerk tot uitdrukking komt of zelfs het belangrijkste thema is.

De avonden van film en gesprek zijn op nog nader te bepalen donderdagen in de benedenzaal van het Annacentrum. De aanvangstijd is vanaf 20.00 uur, met inloop vanaf 19.45 uur.
U wordt/jullie worden ontvangen met koffie en thee.
Na de film (en ook tijdens een korte pauze) is er gelegenheid voor ontmoeting met een hapje en een drankje en gelegenheid tot gesprek onder leiding van ds. Lennart Heuvelman.

We gaan kijken naar de film 'De beentjes van Sint Hildegard', de bekende film van regisseur Johan Nijenhuis, met o.a. Herman Finkers.


Jan is al 35 jaar getrouwd met Gedda. Zijn vrouw houdt zéveel van hem dat hij er benauwd van wordt. Jan ontsnapt aan de overzorgzaamheid, wanneer hij in een verzorgingstehuis belandt. Tussen zijn demente medebewoners lijkt Jan zijn eigen stem terug te vinden, en dankzij een bevriende arts gaat hij als een vrij man door de achterdeur weer naar buiten. Maar hoe lang kan hij zijn vrouw ontvluchten?


Het is belangrijk dat belangstellenden zich tevoren aanmelden. Dat kan via email

 
l.j.t.heuvelman@gmail.com . Net als voorgaande jaren hoop ik u/jullie met alle genoegen te ontvangen en te ontmoeten.
Ds. Lennart Heuvelman


 

terug
 


Laatste nieuws

 

Oecumenische vespers Oecumenische vespers

                                                                                      

40 dagen duurt de voorbereidingstijd op het hoogfeest van Pasen. Een periode van bezinning en inkeer. In de avonduren, vanaf 19.30 uur zijn er in de 40-dagentijd oecumenische vespers. Afwisselend in de Grote Kerk aan de Marktstraat en in de RK Sint Vituskerk aan de Turfpoortstraat. Voor het thema van de vesperreeks is gekozen voor de woorden die Jezus spreekt vanaf het kruis, de zogenaamde 'Kruiswoorden'. De teksten en gebeden worden omlijst met muziek. 
 

lees meer »
 
Op weg naar Pasen Op weg naar Pasen

                                                                                                                                                                                         
Inmiddels is het in onze gemeente een traditie. In de veertigdagentijd, een tijd van soberheid en inkeer, richten we ons op het symbool van een kruis. Het kruis is gemaakt van de stam van de kerstboom. Daardoor brengt het in de tijd op weg naar Pasen, een zichtbare verbinding tot stand tussen Kerstmis en Pasen.Het kruis is aanvankelijk kaal, ontdaan van takken. Op belangrijke momenten in de Stille Week ondergaat het kruis een metaformose. Het schijnbaar dode hout komt in het Paaskruis tot bloei. We symboliseren zo dat het leven sterker is dan de dood. 

Foto: Teun Bijkerk

lees meer »
 
Zinspiratie Zinspiratie

                                                                                 
                                                                                         

CCIV, voluit de Centrale Commissie Interkerkelijk Vormingswerk, heeft onder de titel 'Zinspiratie' een gevarieerd programma voor seizoen 2024-2025 samengesteld.
Zinspiratie in Naarden-Bussum (cciv.nl)
De lezingen hebben betrekking op theologie, religie, maatschappelijke betrokkenheid van kerken, sociale en ethische vraagstukken en filosofie. CCIV trekt voor de cursussen en lezingen docenten / sprekers aan die naam maakten op het onderwerp van hun presentatie.  Op dinsdag 8 april a.s.spreekt John Haanen:over Immuuntherapie, nieuwe methodes in de oncologie
 

lees meer »