donderdag 16 december 2021

Gesprekskring Film & Religie

Datum: 
 donderdag 16 december 2021
Tijdstip: 
 inloop vanaf 14.50 uur, start om 15.00 uur
Locatie: 
 Annacentrum, St. Annastraat 5



In verband met de corona-maatregelen heeft de kring 'Film&Religie' een andere, kleinere vorm gekregen. Voor zolang het duurt, tenminste. lk zie met u/jullie uit naar verruiming van mogelijkheden. Helaas blijft de beperkende factor van maximum 12 deelnemers nog enige tijd.

We zullen een aantal films bekijken, waarin religieuze thema's een belangrijke rol spelen of zelfs 'de rode draad' vormen. Thema's als schuld en verzoening, geloof en hoop en liefde, kortom: geïnspireerd leven. Films ook waarin de worsteling met of de waarde van geloof en kerk tot uitdrukking komt of zelfs het belangrijkste thema is.
De 5 à 6 middagen van film en gesprek zijn in de benedenzaal van het Annacentrum.
we beginnen om 15.00 uur (met inloop vanaf 14.45)
U wordt ontvangen met koffie en thee.
Na de film (en ook tijdens een korte pauze) is er gelegenheid voor ontmoeting met een hapje en een drankje en gelegenheid tot gesprek onder leiding van ds. Heuvelman.

We zullen kijken naar en spreken over de film Etre et avoir. Etre et avoir werd geregisseerd door Nicolas Philibert. Met prijzen overladen documentaire over een school op het Franse platteland.

Georges Lopez bestiert in zijn eentje deze school van dertien leerlingen, die in leeftijd variëren van vier tot twaalf jaar. Regisseur Philibert draaide tien weken in het lokaal van Lopez, de zoon van een Spaanse immigrant. Hij begon midden in de winter en eindigde op de laatste schooldag. Op die dag neemt meester Lopez voorgoed afscheid van de kinderen. Hij gaat met vervroegd pensioen. Technisch bewonderenswaardig, inhoudelijk hartveroverend.

Het is belangrijk dat belangstellenden zich tevoren aanmelden. Dat kan via email
l.j.t.heuvelman@gmail.com Er is vooralsnog ruimte voor maximaal 12 deelnemers per bijeenkomst, deelname aan de kring zal gaan op volgorde van aanmelding en dat voor elke bijeenkomst opnieuw. Bij minder dan 7 aanmeldingen gaat de bijeenkomst niet door.
Net als voorgaande jaren hoop ik u met alle genoegen te ontvangen en te ontmoeten.
Ds. Lennart Heuvelman
 

terug
 


Laatste nieuws

 

Oecumenische vespers Oecumenische vespers

                                                                                      

40 dagen duurt de voorbereidingstijd op het hoogfeest van Pasen. Een periode van bezinning en inkeer. In de avonduren, vanaf 19.30 uur zijn er in de 40-dagentijd oecumenische vespers. Afwisselend in de Grote Kerk aan de Marktstraat en in de RK Sint Vituskerk aan de Turfpoortstraat. Voor het thema van de vesperreeks is gekozen voor de woorden die Jezus spreekt vanaf het kruis, de zogenaamde 'Kruiswoorden'. De teksten en gebeden worden omlijst met muziek. 
 

lees meer »
 
Op weg naar Pasen Op weg naar Pasen

                                                                                                                                                                                         
Inmiddels is het in onze gemeente een traditie. In de veertigdagentijd, een tijd van soberheid en inkeer, richten we ons op het symbool van een kruis. Het kruis is gemaakt van de stam van de kerstboom. Daardoor brengt het in de tijd op weg naar Pasen, een zichtbare verbinding tot stand tussen Kerstmis en Pasen.Het kruis is aanvankelijk kaal, ontdaan van takken. Op belangrijke momenten in de Stille Week ondergaat het kruis een metaformose. Het schijnbaar dode hout komt in het Paaskruis tot bloei. We symboliseren zo dat het leven sterker is dan de dood. 

Foto: Teun Bijkerk

lees meer »
 
Zinspiratie Zinspiratie

                                                                                 
                                                                                         

CCIV, voluit de Centrale Commissie Interkerkelijk Vormingswerk, heeft onder de titel 'Zinspiratie' een gevarieerd programma voor seizoen 2024-2025 samengesteld.
Zinspiratie in Naarden-Bussum (cciv.nl)
De lezingen hebben betrekking op theologie, religie, maatschappelijke betrokkenheid van kerken, sociale en ethische vraagstukken en filosofie. CCIV trekt voor de cursussen en lezingen docenten / sprekers aan die naam maakten op het onderwerp van hun presentatie.  Op dinsdag 8 april a.s.spreekt John Haanen:over Immuuntherapie, nieuwe methodes in de oncologie
 

lees meer »