zaterdag 16 juni 2018

Excursie Bijbels Museum in het land

Datum: 
 zaterdag 16 juni 2018
Tijdstip: 
 10.00 uur  - 16.00 uur
Locatie: 
 Walburgiskerk in Zutphen

Excursie
Bijbels Museum in het land

Hoe breng je het oeroude verhaal van de Bijbel tot leven in deze tijd? Beeldend kunstenaar Caroline Waltman doet dit door middel van foto's. In verschillende landen legde zij beelden vast die een nieuwe en eigentijdse blik op de Bijbel werpen. Waltman koppelt foto's van een kind in bad,  een vliegveld vol vluchtelingen en een kuil vol regenwater aan door haar gekozen verzen uit de Bijbel. Haar foto's en de bijbehorende Bijbelverzen worden op verschillende locaties in het land getoond, waarvan een deel op levensgroot formaat.
Met haar associatieve en poëtische beelden blaast Caroline Waltman nieuw leven in de eeuwenoude verhalen. Caroline fotografeerde in zestien verschillende landen. In Nederland, België, Duitsland en Italië, maar ook bijvoorbeeld in Israël, Palestina, Jordanië, Griekenland en Turkije. Het werk is zeer divers, met landschappen, stillevens, portretten en actiefoto's uit het dagelijks leven in verschillende culturen.Samen vormen zij een brede blik op de wereld.
De foto's — en de bijbehorende verzen — zijn afkomstig uit Waltman's boek 'Paradisewill.com' dat eind 2016 is verschenen. De selectie foto's en verzen uit 'Zie mij' vormen een dwarsdoorsnede hiervan.
Zie https://www.bijbelsmuseum.nl/ziemijzutphen
Wij kunnen er gezamenlijk naartoe op zaterdag 16 juni.
Vertrek 10 uur, terugkeer ± 16 uur. Als er onder de belangstellenden enkele autorijders zijn: vertrek met de auto vanaf parkeerterrein voor Witte Kerk om 10.00 uur. Een bijdrage aan benzine en parkeren is gewenst.
Toegang tot de kerk is € 5,50
Het minimum aantal deelnemers is 7 personen.
Aanmelden uiterlijk 12 juni via vclindenburg@gmail.com
Ds. Véronique Lindenburg

terug
 


Laatste nieuws

 

Vacature Vacature

                                                     
In onze kerkelijke gemeente ontstaat binnenkort een vacature voor een
kerkelijk werker binnen het ouderenpastoraat.

Solliciteer vóór 22 november 2025.      
                                          

lees meer »
 
Taizé-ontmoeting Taizé-ontmoeting



Jongeren tussen 18 en 35 jaar kunnen eind december in Parijs deelnemen aan de internationale Taizé-bijeenkomst, samen met 15.000 andere Europese jongeren. Parijse jongeren komen in november langs Nederlandse gemeenten om over de ontmoeting te vertellen.

Van 28 december tot 1 januari organiseert de gemeenschap van Taizé haar jaarlijkse Europese Ontmoeting in Parijs en de omliggende regio. Naar verwachting komen er 15.000 jongeren uit heel Europa bijeen, onder andere voor gebed op het plein voor de Notre Dame. Protestantse en rooms-katholieke kerken nodigen jongeren tussen 18 en 35 jaar uit om deel te nemen aan deze internationale ontmoeting.
 

Voor vragen over groepsaanmelding, het bezoek van Parijse jongeren aan gemeenten, of andere informatie: taizeinparijs@gmail.com.

lees meer »
 
Geliefdengedachtenis Geliefdengedachtenis

                                  

Begin november worden in onze streken al sinds eeuwen op verschillende wijzen de overledenen herdacht. Met licht in het donker, stilte, symboliek en/of muziek. De Protestantse Gemeente Naarden sluit sinds enkele jaren bij deze traditie aan, met bijzondere muziek rond liefdevol gedenken en hoop. Van harte uitgenodigd om op zondagmiddag 2 november a.s. aanwezig te zijn in de Grote Kerk.