donderdag 13 januari 2022

Dichter bij dichters gaat helaas niet door

Datum: 
 donderdag 13 januari 2022
Tijdstip: 
 20.00 uur
Locatie: 
 Witte Kerk, Koningin Wilhelminalaan

'Dichter bij dichters'.

Graag zouden wij geïnteresseerden weer ontvangen met een programma van vier avonden poëzie.

Er staan weer vier boeiende dichters op het programma.
In de eerste plaats is dat Herman Gorter, die ooit vlakbij (in Bussum) woonde.
Als een van de Tachtigers betekende zijn dichtwerk een nieuwe periode in de letterkunde.
We lezen een stukje uit zijn grote werk 'Mei' en nog wat andere gedichten.
Dan volgt Ida Gerhardt, die een zeer groot oeuvre naliet, van fijnzinnige natuurverzen en diepe poëzie, geïnspireerd door de klassieke Oudheid en het christelijk geloof.
De volgende dichter is een Vlaming, Herman de Coninck, die begon met speelse amoureuze gedichten.
Als 'vader van het nieuw realisme' blonk hij uit in aansprekende, toegankelijke poëzie.
Ook voor Ingmar Heytze (geb. 1970) staat verstaanbaarheid hoog aangeschreven. Als Utrechtse Stadsdichter werd hij ook buiten zijn geboortestad bekend, niet alleen door het schrijven van verzen maar ook met zijn podiumoptreden.
Dit zijn de avonden die op het programma staan:

  • donderdag 13 januari
  • donderdag 20 januari
  • donderdag 27 januari
  • donderdag 3 februari.
Aanvang telkens om 20.00 uur. U moet zich voor deze avonden wel van te voren opgeven (alleen al vanwege de coronabepalingen l). Een telefoontje of mailtje is voldoende.

Wij zijn blij dit programma weer te kunnen aanbieden!
Marty en Jan Peter Schouten tel. 035-6948871 e-mail: schoutenjanpeter@gmail.com

 

terug
 


Laatste nieuws

 

Oecumenische vespers Oecumenische vespers

                                                                                      

40 dagen duurt de voorbereidingstijd op het hoogfeest van Pasen. Een periode van bezinning en inkeer. In de avonduren, vanaf 19.30 uur zijn er in de 40-dagentijd oecumenische vespers. Afwisselend in de Grote Kerk aan de Marktstraat en in de RK Sint Vituskerk aan de Turfpoortstraat. Voor het thema van de vesperreeks is gekozen voor de woorden die Jezus spreekt vanaf het kruis, de zogenaamde 'Kruiswoorden'. De teksten en gebeden worden omlijst met muziek. 
 

lees meer »
 
Op weg naar Pasen Op weg naar Pasen

                                                                                                                                                                                         
Inmiddels is het in onze gemeente een traditie. In de veertigdagentijd, een tijd van soberheid en inkeer, richten we ons op het symbool van een kruis. Het kruis is gemaakt van de stam van de kerstboom. Daardoor brengt het in de tijd op weg naar Pasen, een zichtbare verbinding tot stand tussen Kerstmis en Pasen.Het kruis is aanvankelijk kaal, ontdaan van takken. Op belangrijke momenten in de Stille Week ondergaat het kruis een metaformose. Het schijnbaar dode hout komt in het Paaskruis tot bloei. We symboliseren zo dat het leven sterker is dan de dood. 

Foto: Teun Bijkerk

lees meer »
 
Zinspiratie Zinspiratie

                                                                                 
                                                                                         

CCIV, voluit de Centrale Commissie Interkerkelijk Vormingswerk, heeft onder de titel 'Zinspiratie' een gevarieerd programma voor seizoen 2024-2025 samengesteld.
Zinspiratie in Naarden-Bussum (cciv.nl)
De lezingen hebben betrekking op theologie, religie, maatschappelijke betrokkenheid van kerken, sociale en ethische vraagstukken en filosofie. CCIV trekt voor de cursussen en lezingen docenten / sprekers aan die naam maakten op het onderwerp van hun presentatie.  Op dinsdag 8 april a.s.spreekt John Haanen:over Immuuntherapie, nieuwe methodes in de oncologie
 

lees meer »