Nieuwe predikant Nieuwe predikant
Van Katwijk verhuisde van Nederhorst den Berg waar hij als predikant werkzaam was in de Willibrordkerk naar Naarden. Daarvoor was hij predikant in Harmelen. Hij studeerde aan de Vrije Universiteit in Amsterdam, zijn geboortestad.

Zijn nieuwe kerkplek heeft een rijke muzikale traditie. De zondagse erediensten worden omlijst met muziek. Aan de gemeente zijn professionele musici verbonden zoals organist Wybe Kooijmans en cantor Bart Klijnsmit.  Dat hij een gemeente treft ‘waar muziek in zit’, spreekt Van Katwijk aan. Liturgie, kerkmuziek en oecumene hebben zijn bijzondere belangstelling.

Hij wil eraan bijdragen dat de kerk een inspiratie-, ontmoetings- en oplaadplek is. Of anders gezegd: nabijheid creeren. Zowel voor wie zich al lang(er) thuis voelt binnen de kerk als voor wie daar los(ser) tegenover staat.
Kennismaken met Evert-Jan van Katwijk? Op zoek naar een gastvrije plek waar zonder gêne over de belangrijke dingen van het leven kan worden gepraat? Welkom!

                                                                   predikant@pkn-naarden.nl

 
terug
 

Laatste nieuws

 

Keti Koti 2026 Keti Koti 2026

                                                                               

Een reden om de vlag uit te steken. Keti Koti 2026: verbreek de ketenen (van slavernij). 

lees meer ยป
 
De toren op! De toren op!



Vanaf 20 juni a.s. kun je een nieuwe beleving ervaren op de toren van de Grote Kerk. Je volgt het verhaal van Johannes Walter, een jongeman uit Naarden die in 1469 naar Rome reist om relieken van Sint Vitus op te halen. In een indrukwekkende animatievertelling, verspreid over drie muren van de toren, reis je met hem mee. Onderweg ontvouwt zich niet alleen een reis naar Rome, maar ook een zoektocht naar wat het betekent om het goede te doen. Boven op de toren wacht een weids uitzicht. Tickets zijn te koop bij de ingang van de kerk. 

 
Gastpredikant Erick Versloot Gastpredikant Erick Versloot

Ds. Erick Versloot was op zondag 3 mei 2026 gastpredikant in de Grote Kerk in Naarden. Hij maakte indruk. Onder meer met een citaat uit zijn boek ‘Waar ben ik in hemels naam mee bezig’ (2021).. 
....

In navolging van Jezus
Als je de waarheid spreekt, ben je zijn ambassadeur
Als je vergeeft, ben jij zijn priester
Als je geld beheert, zijn rentmeester
Als je helpt, zijn handen
Als je bidt, zijn kind
Als je de Bijbel leest, zijn stem
Als je hoopt, zijn visioen
Als je gelooft, zijn kerk
Als je liefhebt, zijn instrument
Als je zegent, zijn evenbeeld
Als je zingt, zijn lied.