God in de Supermarkt God in de Supermarkt


Dat klimaatverandering, opwarming van de atmosfeer en van de oceanen, smeltend poolijs en verdwenen gletsjers op veel plaatsen tot grote problemen leidt en dat deze problemen nog zullen toenemen is geen nieuws. De koppeling met menselijk handelen en onze consumptie wordt ook door velen gemaakt.

Overheden en individuele burgers zeggen bereid te zijn veel te doen om de generaties na ons een leefbare wereld te bieden. Maar wat kunnen wij doen en hoe?

Laten we eenvoudig beginnen. Gewoon in de supermarkt, want daar maken we dagelijks keuzen die allemaal samen van grote invloed zijn op het klimaat. Geloof je dat niet? Of wil je weten hoe je toch leuk en lekker klimaatbewust leeft? Dan moet je zeker navraag doen naar de vrolijke en inspirerende workshop 'God in de Supermarkt', die Alfred Slomp op 22 mei 2023 gaf in Bosshardt Het Trefpunt. Wie deelnam aan de workshop heeft ervaren dat er niets te veel is gezegd over de inspiratie die ervan uitging. Het was een leerzame, soms confronterende avond met een ontwapenende inleider.

Alfred Slomp ontwikkelde sedert 2014 deze workshop over duurzaam leven en werd zo een expert in boodschappen doen. Hij is tevens auteur van 'Super Waar' uit 2019 en 'Het Groene Normaal' uit 2020.

 
terug
 

Laatste nieuws

 

Taizé-ontmoeting Taizé-ontmoeting



Jongeren tussen 18 en 35 jaar kunnen eind december in Parijs deelnemen aan de internationale Taizé-bijeenkomst, samen met 15.000 andere Europese jongeren. Parijse jongeren komen in november langs Nederlandse gemeenten om over de ontmoeting te vertellen.

Van 28 december tot 1 januari organiseert de gemeenschap van Taizé haar jaarlijkse Europese Ontmoeting in Parijs en de omliggende regio. Naar verwachting komen er 15.000 jongeren uit heel Europa bijeen, onder andere voor gebed op het plein voor de Notre Dame. Protestantse en rooms-katholieke kerken nodigen jongeren tussen 18 en 35 jaar uit om deel te nemen aan deze internationale ontmoeting.
 

Voor vragen over groepsaanmelding, het bezoek van Parijse jongeren aan gemeenten, of andere informatie: taizeinparijs@gmail.com.

lees meer »
 
Kinder- en Tienerkalender Kinder- en Tienerkalender

                                                           

lees meer »
 
Witte Toren Witte Toren

                                                                                              foto: Teun Bijkerk

Als kerkelijke gemeente zijn wij vertegenwoordigd in de klankbordgroep van de Witte Toren. Daar bespreken wij periodiek het reilen en zeilen op de noodlocatie. Er is op en rond de locatie een ontspannen sfeer. 
In februari 2025 opende de Witte Toren haar deuren. Momenteel verblijven achttien gezinnen, d.w.z. 118 nareizigers op de locatie. Zij zijn afkomstig uit Pakistan, Palestina, Syrie en Somalie. Onder hen momenteel 41 kinderen jonger dan 12 jaar, 30 jongeren tussen 12 en 18 jaar, 8 tussen 18-23 jaar. De doorstroom op de locatie is hoog. Dat betekent dat de verblijfsduur relatief kort is. 

Op de open dag, zaterdag 27 september jl., kwamen 160 geinteresseerden een kijkje nemen. De meesten met de expliciete boodschap dat zij gekomen waren om bewoners en COA-medewerkers een hart onder de riem te steken.  


 

lees meer »