Christendom & Islam - boeken

Christendom & Islam - boeken
In zijn boek "Uit liefde voor de Islam" maakt de christen Dall’Oglio duidelijk waarom hij in het woestijnklooster van Mar Moussa zijn ziel wilde openen voor de islam en waarom wij die religie ernstig moeten nemen. Hij gaat de grote vragen over de relatie tussen het christendom en de islam allerminst uit de weg. In plaats van wantrouwen voedt hij de hoop in ons hart. Hij bepleit betrokkenheid in plaats van afkering en laat zien wat dat voor je christen-zijn betekent.

Paolo Dall’Oglio trachtte na het uitbreken van de Syrische burgeroorlog in 2011, te bemiddelen tussen de strijdende partijen. In juli 2013 verdween hij bij een zoveelste bemiddelingspoging. Of hij nog leeft, is onbekend. Sommigen gaan er van uit, dat hij nog leeft maar gevangen wordt gehouden door IS.  Het klooster werd door IS zwaar beschadigd. Dit boek klinkt door als een luid protest.   

Boekgegevens:
Titel: Uit liefde voor de islam |
Subtitel: In het voetspoor van de in Syrië vermiste jezuïet Paolo Dall’Oglio |
Auteur: Paolo Dall’Oglio en Églantine Gabaix-Hialé; vertaald door Marc Colpaert ea. |
Uitgeverij: Halewijn/Aveniat | ISBN: 9789085283836

Link om dit boek te bestellen: http://bit.ly/2rdBMZh




 
terug
 

Laatste nieuws

 

Kerkbalans 2026 Kerkbalans 2026

                                                                      

Wat betekent kerk-zijn voor u?
Voor de éėn is dit samen de eredienst vieren, luisteren naar Gods woord en elkaar ontmoeten. Voor de ander is dit dienstbaar zijn en naar elkaar omzien. Voor iedereen is het dus anders. Over éėn ding zijn we het met elkaar eens. De kerk is een plek waar we mogen delen in geloof, hoop en liefde. Kortom: de kerk doet ertoe. Geef vandaag voor de kerk van morgen, ook uw bijdrage doet er toe. 

 

 
Benefietconcert Benefietconcert

                                                                                                  
Samen met Huis Voor Iedereen, het Logegebouw van de Vrijmetselaars (Brediusweg 23A, Bussum) en vertegenwoordigers van de lokale Oekraïense gemeenschap worden op zaterdag 24 en zondag 25 januari 2026 vier benefietconcerten voor Oekraïne georganiseerd op Brediusweg 23A in Bussum. 

In een intieme unieke setting brengen celliste Maya Fridman en accordeonist Oleg Lysenko een prachtig programma met Oekraïense traditionele muziek en werken van componisten als Skoryk, Zuyeva, Vlasov en Astor Piazzolla. Vanwege de beperkte zaalcapaciteit zijn er vier concerten, zodat iedereen de kans krijgt om erbij te zijn.

In de pauze serveert de Oekraïense gemeenschap uit onze regio huisgemaakte borsjtsj.

De volledige opbrengst van deze concerten is bestemd voor Stichting Music for Ukraine, die met eerdere concerten al twintig ambulances naar Oekraïne stuurde en heel succesvol veel geld heeft opgehaald via het programma “Even Tot Hier”.  De nood blijft groot — met deze concerten willen we bijdragen aan concrete hulp én samen stilstaan bij hoop en solidariteit voor het volk van Oekraïne, hier en daar. 

Kom je ook?
Kaarten kosten €15 en zijn verkrijgbaar via: https://lnkd.in/eKXTCHYm

 
Vasten en de aarde Vasten en de aarde

 



Vasten — of het nu de Ramadan, de Veertigdagentijd of Jom Kipoer betreft — herinnert ons eraan dat de mens niet leeft van brood alleen.
In al deze tradities is vasten een oefening in zelfbeheersing, afhankelijkheid en bescheidenheid. Tegelijkertijd is het een moment om stil te staan bij onze
plaats binnen de schepping.
In een tijd van overconsumptie, uitputting van de aarde en groeiende ongelijkheid, twee maanden na COP-30 in Belém (Brazilië) én met een
voortdurende klimaatdiscussie die ook wijst op de grenzen aan groei en grondstoffengebruik, krijgt die oude spirituele oefening nieuwe urgentie.

Hoe kunnen religieuze rituelen ons helpen anders om te gaan met overvloed, schaarste en verantwoordelijkheid voor ons gemeenschappelijke huis, de
aarde? Is zorgen voor de aarde niet hetzelfde als zorgen voor elkaar?

 

lees meer »