Christendom & Islam - boeken

Christendom & Islam - boeken
In zijn boek "Uit liefde voor de Islam" maakt de christen Dall’Oglio duidelijk waarom hij in het woestijnklooster van Mar Moussa zijn ziel wilde openen voor de islam en waarom wij die religie ernstig moeten nemen. Hij gaat de grote vragen over de relatie tussen het christendom en de islam allerminst uit de weg. In plaats van wantrouwen voedt hij de hoop in ons hart. Hij bepleit betrokkenheid in plaats van afkering en laat zien wat dat voor je christen-zijn betekent.

Paolo Dall’Oglio trachtte na het uitbreken van de Syrische burgeroorlog in 2011, te bemiddelen tussen de strijdende partijen. In juli 2013 verdween hij bij een zoveelste bemiddelingspoging. Of hij nog leeft, is onbekend. Sommigen gaan er van uit, dat hij nog leeft maar gevangen wordt gehouden door IS.  Het klooster werd door IS zwaar beschadigd. Dit boek klinkt door als een luid protest.   

Boekgegevens:
Titel: Uit liefde voor de islam |
Subtitel: In het voetspoor van de in Syrië vermiste jezuïet Paolo Dall’Oglio |
Auteur: Paolo Dall’Oglio en Églantine Gabaix-Hialé; vertaald door Marc Colpaert ea. |
Uitgeverij: Halewijn/Aveniat | ISBN: 9789085283836

Link om dit boek te bestellen: http://bit.ly/2rdBMZh




 
terug
 

Laatste nieuws

 

Kerkbalans 2026 Kerkbalans 2026

                                                                      

Wat betekent kerk-zijn voor u?
Voor de éėn is dit samen de eredienst vieren, luisteren naar Gods woord en elkaar ontmoeten. Voor de ander is dit dienstbaar zijn en naar elkaar omzien. Voor iedereen is het dus anders. Over éėn ding zijn we het met elkaar eens. De kerk is een plek waar we mogen delen in geloof, hoop en liefde. Kortom: de kerk doet ertoe. Geef vandaag voor de kerk van morgen, ook uw bijdrage doet er toe. 

 

 
Zinspiratie Zinspiratie

                                                                                     

CCIV, voluit de Centrale Commissie Interkerkelijk Vormingswerk, heeft onder de titel 'Zinspiratie' een gevarieerd programma voor seizoen 2025-2026 samengesteld. Zinspiratie in Naarden-Bussum (cciv.nl)
De lezingen hebben betrekking op theologie, religie, maatschappelijke betrokkenheid van kerken, sociale en ethische vraagstukken en filosofie. CCIV trekt voor de cursussen en lezingen docenten / sprekers aan die naam maakten op het onderwerp van hun presentatie.
Hans Alma | Eco-spiritualiteit | 4 februari 2026 om 20.00 uur | Lutherse kerk | Meckelenburglaan 50-52 Bussum. 

Steeds duidelijker wordt dat onze manier van de aarde bewonen schade toebrengt aan onze planeet en veel van haar bewoners. Om daarin verandering te brengen is een spirituele transformatie nodig, die recht doet aan de kwetsbaarheid van wat bestaat en de noodzaak van verbinding. Dat betekent aandacht opbrengen voor de unieke waarde van de ander (of dat nu een mens, ander dier, of plant is). Wanneer je met aandacht leeft, kun je je laten uitnodigen door het appel dat de ander op je doet om bij te dragen aan diens floreren. Daar ‘ja’ tegen zeggen, levensbeaming, is de kern van ecospiritualiteit. Het is een antwoord op de oproep zorgzaam te participeren in het ecologische geheel waarvan wij deel uitmaken. In de lezing wordt nader verkend hoe wij met zorg de aarde kunnen bewonen.
 

lees meer »
 
Vasten en de aarde Vasten en de aarde

 



Vasten — of het nu de Ramadan, de Veertigdagentijd of Jom Kipoer betreft — herinnert ons eraan dat de mens niet leeft van brood alleen.
In al deze tradities is vasten een oefening in zelfbeheersing, afhankelijkheid en bescheidenheid. Tegelijkertijd is het een moment om stil te staan bij onze
plaats binnen de schepping.
In een tijd van overconsumptie, uitputting van de aarde en groeiende ongelijkheid, twee maanden na COP-30 in Belém (Brazilië) én met een
voortdurende klimaatdiscussie die ook wijst op de grenzen aan groei en grondstoffengebruik, krijgt die oude spirituele oefening nieuwe urgentie.

Hoe kunnen religieuze rituelen ons helpen anders om te gaan met overvloed, schaarste en verantwoordelijkheid voor ons gemeenschappelijke huis, de
aarde? Is zorgen voor de aarde niet hetzelfde als zorgen voor elkaar?

 

lees meer »