Hongersnood Actie

Hongersnood Actie

De ramp
Hongerrampen in Zuid-Soedan, Noordoost-Nigeria, Somalië en Jemen eisen razendsnel steeds meer onschuldige levens. Steeds meer mensen uit deze landen hebben niks te eten.


Samen kunnen we miljoenen mensen redden van de hongerdood door NU noodhulp te bieden. Dit kan niet wachten. Daarom: Red levens. Geef voor eten.

Wat is er aan de hand?
Een dodelijke combinatie van geweld, armoede en extreme droogte veroorzaakt honger in Zuid-Soedan, Noordoost-Nigeria, Somalië, Jemen en omringende landen. Juist de levens van kinderen, zieken en de allerarmsten zijn hierdoor in gevaar.

Hongersnood in Zuid-Soedan
In Zuid-Soedan, het jongste land ter wereld, hebben 100.000 mensen niets meer te eten. 270.000 kinderen zijn ondervoed, melden de Verenigde Naties. Dit is de eerste hongersnood in de wereld in zes jaar tijd.

Noordoost-Nigeria weer bereikbaar voor hulporganisaties
In Noordoost-Nigeria hebben meer dan 5,1 miljoen mensen bijna geen eten meer. 400.000 tot 800.000 mensen leven in gebieden die ontoegankelijk zijn, waardoor niet duidelijk hoe groot de problemen precies zijn.

Binnen de landsgrenzen van Nigeria zijn 1,9 miljoen mensen op de vlucht voor geweld tussen het Nigeriaanse leger en Boko Haram. Daardoor hebben ook de Nigerianen die vluchtelingen hebben opgevangen, nu vrijwel geen eten meer.

Herhaling voorkomen in Somalië.
Somalië was zes jaar lang het laatste land waar een hongersnood had plaatsgevonden. Honger kostte toen zo’n 260.000 mensen het leven. Overheden en hulporganisaties zeiden toen vastberaden: ‘Dit nooit meer’.
Toch bedreigt extreme droogte door klimaatverandering nu opnieuw het leven van duizenden Somaliërs. Het aantal acuut ondervoede kinderen steeg in februari 2017 tot 185.000.

Nauwelijks nog eten in Jemen
Na twee jaar burgeroorlog in het straatarme Jemen, is er nauwelijks nog eten in het land. Na twee jaar burgeroorlog in het straatarme Jemen, is er nauwelijks nog eten in het land. Door bombardementen mislukken de oogsten, waardoor nu 90 procent van al het voedsel moet worden geïmporteerd. De handel in eten en de aanvoer ervan ligt door het conflict zo goed als stil. 65 procent van de bevolking heeft voedselhulp nodig. Uitgehongerde gezinnen kunnen door het geweld geen kant op.

 
terug
 

Laatste nieuws

 

Klimaatexamen 2026 Klimaatexamen 2026

In de landelijke examenperiode, tussen 8 en 30 mei a.s., maakt Nederland het klimaatexamen.
Het is de derde editie.Het klimaatexamen is een initiatief dat deelnemers helpt om kennis over klimaatverandering te vergroten en oplossingen te ontdekken waarmee je zelf aan een duurzame toekomst kunt bijdragen.



Vorig jaar werd het examen aangeboden op 123 locaties in 12 provincies. Er waren ruim 20.000 deelnemers. Een tiental leden van kerkelijke gemeenten in Naarden en Bussum deed in 2025 voor het eerst mee. Het was een leerzame avond over actuele gespreksstof. Het was bovendien leuk om het examengevoel te herbeleven.

In Naarden wordt het examen afgenomen op 20 mei a.s., 20.00 uur in het opleidingsgebouw van Yuverta VMBO, Amersfoortsestraatweg 7. 
Deelname is gratis. Het examen duurt een uur.
Terwijl je het examen doet, leer je bij. Doe jij ook (weer) mee? Meer informatie via www.klimaatexamen.nl

 
Paaskruis Paaskruis

                                      

 
Zinspiratie Zinspiratie

                                                                                         

CCIV, voluit de Centrale Commissie Interkerkelijk Vormingswerk, heeft onder de titel 'Zinspiratie' een gevarieerd programma voor seizoen 2025-2026 samengesteld: Zinspiratie in Naarden-Bussum (cciv.nl)

De lezingen hebben betrekking op theologie, religie, maatschappelijke betrokkenheid van kerken, sociale en ethische vraagstukken en filosofie. CCIV trekt voor de cursussen en lezingen docenten / sprekers aan die naam maakten op het onderwerp van hun presentatie.  
 

Ad van Liempt | Jodenjagers in het Gooi/Kopgeld in Huizen | di 28 april | Apostolisch genootschap | Meulenwiekenlaan 49 | 1402 TC Bussum

 

lees meer ยป