donderdag 26 november 2026

CURSUS LEREN VAN LUTHER 2026 HOE EN WAARTOE VERANDER JE DE KERK?

Datum: 
 donderdag 26 november 2026
Tijdstip: 
 19.30 uur, inloop vanaf 19.15 uur  - 21.00 uur
Locatie: 
 gemeentecentrum aan de Mecklenburglaan

Nieuw seizoen "Leren van Luther"
U bent van harte uitgenodigd voor het nieuwe seizoen Leren van Luther op de volgende donderdagavonden in ons gemeentecentrum aan de Mecklenburglaan:
26 november.

Over het thema: Hoe en waartoe verander je de kerk?
Luther heeft nooit een nieuwe kerk willen stichten. Hij wilde de kerk van zijn tijd en de vigerende theologie grondig hervormen, om zo relevant te blijven in situaties van grote culturele veranderingen. In die zin kunnen we van Luthers reformatie leren als we naar onze eigen tijd en onze eigen kerken kijken. Want wat maakte dat Luthers hervorming aansloeg? Hoe zorgde hij ervoor dat de gelovigen konden meegaan met de nieuwe ideeën en de veranderende praktijken?
En hoe ging hij om met fanatici die het allemaal nog veel radicaler wilden? Luther leert ons hoe frisse nieuwe ideeën mensen en kerkstructuren kunnen veranderen, maar ook hoe belangrijk het is om altijd voor ogen te houden waar het in de kerk om moet gaan. Want verandering is nooit een doel op zich is. De vraag is altijd: waartoe zouden willen we veranderen? Voor Luther was dat duidelijk: naar Christus toe! Maar wat betekent dat eigenlijk?

Cursus voor iedereen
De cursus is kosteloos, bedoeld voor de breedte van de oecumene.
Alle zoekers en vragers zijn welkom.
Na opgave bij ds. Willy Metzger (predikant@elghetgooi.nI) ontvangt u de reader digitaal.
 

terug
 


Laatste nieuws

 

Zinspiratie Zinspiratie

                                                                                                                                              
CCIV, voluit de Centrale Commissie Interkerkelijk Vormingswerk, heeft onder de titel 'Zinspiratie' een gevarieerd programma voor seizoen 2026-2027 samengesteld. Zinspiratie in Naarden-Bussum (www;cciv.nl)
De lezingen hebben betrekking op zingevingsvraagstukken, kunsten en wetenschappen. CCIV trekt voor de lezingen sprekers aan die naam maakten op het onderwerp van hun presentatie. Aanmelding vooraf via de website. Toegang € 10,00.

Ryan van Eijk | Geestelijke verzorging achter gevangenismuren | di 6 oktober 20:00 uur | Meulenwiekenlaan 49 Bussum




 

lees meer »
 
Geliefdengedachtenis Geliefdengedachtenis

                                                                                                     
Begin november worden in onze streken al sinds eeuwen op verschillende wijzen de overledenen herdacht. Met licht in het donker, stilte, symboliek en/of muziek. De Protestantse Gemeente Naarden sluit sinds enkele jaren bij deze traditie aan. Met bijzondere muziek rond liefdevol gedenken en hoop, in een muzikale gedachtenis.Van harte uitgenodigd op zondagmiddag 1 november a.s. aanwezig te zijn in de Grote Kerk in Naarden. Roden Girl Choristers, een meisjeskoor met een klinkende reputatie zingen een Service of Remembrance met onder meer muziek van Johann Sebastian Bach, Felix Mendelssohn, William Harris, Gabriel Faure, John Tavener, John ireland, Andrew Lloyd Webber en Sietze de Vries.  

 

lees meer »
 
Uitnodiging Uitnodiging

                                 



Onder het eeuwenoude dak van de Grote Kerk of Sint Vituskerk in Naarden - met zijn rijkbeschilderde tongewelf - komt op zondagen de Protiestantse Gemeente Naarden samen voor een moment van bezinning, bemoediging en verbinding.

Een veelzijdige groep mensen die vanuit de dynamiek van het leven zoekt naar innerlijke verstilling en die vindt in verrassend actuele bijbelverhalen, muziek en liturgie. Iedereen is van harte welkom deel te nemen, elke zondag om 10.15 uur.