woensdag 3 maart 2021

Bonhoeffer-kring online

Datum: 
 woensdag 3 maart 2021
Tijdstip: 
 13.30 uur  - 15.00 uur
Locatie: 
 Online

BONHOEFFER-KRING  - ONLINE                      
Voor velen van ons is de naam van Dietrich Bonhoeffer bekend. Hij is de jonge man, de wereldburger, de moedige theoloog die bijdroeg aan de morele basis van het verzet van de kerk in Duitsland, in de tijd van de Tweede Wereldoorlog. Wij noemen hem vaak alleen bij zijn familienaam en zonder voornaam of wetenschappelijke of kerkelijke titels: “Bonhoeffer”.
Vorig jaar, 2020, was het jaar dat wij in Nederland wilden denken aan 75 jaar bevrijding. Door de ons bekende omstandigheden (het virus..) is dat bescheidener gebeurd dan wij hadden gewild en dat deze geweldige gebeurtenis waard was.
Het was ook het jaar waarin herdacht kon worden hoe de moord op Bonhoeffer plaatsvond op 9 april 1945, kort voor de bevrijding. Laten wij nu, begin 2021, aandacht aan zijn werk besteden. En ons laven aan zijn woorden van geloof en twijfel, zijn zoektocht naar verbondenheid met God en elkaar.
Er is een gesprekskring met ds. Véronique Lindenburg. Deze gebeurt op een manier die past bij de coronabeperkingen. Wij beginnen via een online platform.


Contact: ds. Véronique Lindenburg, 06 4205 6109, veronique.lindenburg@pkn-naarden.nl
 

terug
 


Laatste nieuws

 

Vacature Vacature

                                                     
In onze kerkelijke gemeente ontstaat binnenkort een vacature voor een
kerkelijk werker binnen het ouderenpastoraat.

Solliciteer vóór 22 november 2025.      
                                          

lees meer »
 
Taizé-ontmoeting Taizé-ontmoeting



Jongeren tussen 18 en 35 jaar kunnen eind december in Parijs deelnemen aan de internationale Taizé-bijeenkomst, samen met 15.000 andere Europese jongeren. Parijse jongeren komen in november langs Nederlandse gemeenten om over de ontmoeting te vertellen.

Van 28 december tot 1 januari organiseert de gemeenschap van Taizé haar jaarlijkse Europese Ontmoeting in Parijs en de omliggende regio. Naar verwachting komen er 15.000 jongeren uit heel Europa bijeen, onder andere voor gebed op het plein voor de Notre Dame. Protestantse en rooms-katholieke kerken nodigen jongeren tussen 18 en 35 jaar uit om deel te nemen aan deze internationale ontmoeting.
 

Voor vragen over groepsaanmelding, het bezoek van Parijse jongeren aan gemeenten, of andere informatie: taizeinparijs@gmail.com.

lees meer »
 
Zinspiratie Zinspiratie

                                                                                         

CCIV, voluit de Centrale Commissie Interkerkelijk Vormingswerk, heeft onder de titel 'Zinspiratie' een gevarieerd programma voor seizoen 2024-2025 samengesteld.
Zinspiratie in Naarden-Bussum (cciv.nl)
De lezingen hebben betrekking op theologie, religie, maatschappelijke betrokkenheid van kerken, sociale en ethische vraagstukken en filosofie. CCIV trekt voor de cursussen en lezingen docenten / sprekers aan die naam maakten op het onderwerp van hun presentatie.  
CCIV, voluit de Centrale Commissie Interkerkelijk Vormingswerk, heeft onder de titel 'Zinspiratie' een gevarieerd programma voor seizoen 2024-2025 samengesteld.
Zinspiratie in Naarden-Bussum (cciv.nl)
De lezingen hebben betrekking op theologie, religie, maatschappelijke betrokkenheid van kerken, sociale en ethische vraagstukken en filosofie. CCIV trekt voor de cursussen en lezingen docenten / sprekers aan die naam maakten op het onderwerp van hun presentatie.
Op woensdag 19 november a.s. gaat in de Witte Kerk in Naardn biopsycholoog Sarah Durston in op Bewustzijn, wetenschap en werkelijkheid.  

 

lees meer »