donderdag 1 december 2022

Bijeenkomst 'Kunst aan tafel'

Datum: 
 donderdag 1 december 2022
Tijdstip: 
 13.30 uur
Locatie: 
 Witte Kerk, Koningin Wilhelminalaan

Het jaarthema van de Protestantse Kerk in Nederland en daarbij aansluitend van onze
Protestantse Gemeente is 'Aan tafel'.
Dit thema komt ook veelvuldig in de kunst voor, niet in het minst in het beroemde schilderij 'het laatste avondmaal' van Leonardo da Vinci. Maar ook schilders als James Ensor en Vincent van Gogh (wie kent 'de aardappeleters' niet?) maken graag van dit thema gebruik.
Het lijkt me heel boeiend een kleine serie van schilderijen te bespreken met als thema 'kunst aan tafel'.

We staan stil bij het eerder genoemde schilderij 'het laatste avondmaal'.
De aangemelde deelnemers worden via de email op de hoogte gehouden.
Van harte uitgenodigd! Ds. Lennart Heuvelman
l.j.t.heuvelman@gmail.com


 

terug
 


Laatste nieuws

 

Kerst Kerst

                             


De kerkenraad van de Protestantse Gemeente Naarden nodigt u/jou van harte uit voor de vieringen, omlijst met muziek, rond Kerst en Nieuwjaar in de Grote of Sint Vituskerk, Marktstraat 13 1411 CK Naarden. 

lees meer »
 
Advent Advent

                                   

De vierde Adventsvesper in de Grote Kerk op zondag 21 december a.s. is de laatste vesper in een reeks die wordt gehouden, uitgaande van de Katholieke parochie en de Protestantse Gemeente Naarden. Het is een samenkomst met lezingen uit de Psalmen en het boek Jesaja, meditatie en gebed, omlijst door zang. Van harte welkom!
 

 
De herder en de kudde De herder en de kudde

Foto: Goois Natuurreservaat
Het mysterie van Kerst is dat God op een nieuwe manier dichtbij komt, schrijft scriba van de Protestantse Kerk Nederland (PKN), ds. Kees van Ekris. Als een herder die zijn kudde bij elkaar houdt en ons tot andere mensen maakt. “Met Kerst gaat het dak van de wereld open. Er komt licht naar binnen en Iemand roept onze naam.”

Lees hieronder zijn overdenking. 

lees meer »