donderdag 23 juni 2022

Gesprekskring Film & Religie

Datum: 
 donderdag 23 juni 2022
Tijdstip: 
 20.00 uur
Locatie: 
 Annacentrum, St. Annastraat 5

De gescheiden vijftiger Aharon is gestopt met werken om zich volledig te wijden aan de zorg voor zijn autistische zoon. Samen leiden ze een harmonisch leven, ver van de boze buitenwereld. Uri is echter bijna volwassen en zijn moeder vindt dat het tijd is dat hij begeleid gaat wonen om onafhankelijker te leren leven. Aharon gelooft niet dat een ander zijn zoon beter zal begrijpen en wil zelf zijn fulltime voogd blijven. Onder toenemende druk van zijn ex-vrouw en een maatschappelijk werker stemt hij uiteindelijk toch in. Op weg naar het instituut krijgt Uri echter een driftbui, waardoor Aharon besluit er samen vandoor te gaan. Uri is immers duidelijk nog niet klaar voor een scheiding.
Of is het Aharon die zijn zoon niet kan loslaten?


Shai Avivi en Noam Imber vertolken de hoofdrollen in Here We Are,
een pakkende en hartverwarmende tragikomedie van de Israëlische regisseur Nir Bergman
over een vader-zoon relatie, ouder worden en leren loslaten.

Deelname aan elke kring zal gaan op volgorde van aanmelding en dat bij elke bijeenkomst opnieuw.
Met alle genoegen hoop ik u te ontvangen en te ontmoeten.
Aanmelding graag via email l.j.t.heuvelman@gmail.com

 

terug
 


Laatste nieuws

 

De weg van discipelschap De weg van discipelschap

               

De kerken in Nederland hebben het afgelopen decennium de opkomst van radicaalrechts gedachtegoed meegemaakt; niet alleen in de samenleving als geheel, maar ook binnen hun eigen gelederen. Het afgelopen jaar heeft de beraadgroep Geloof en Kerkelijke Gemeenschap van de Raad van Kerken het rapport ‘De weg van discipelschap’ hierover opgesteld.

Het rapport stelt christelijke waarden centraal, benoemt maatschappelijke ontwikkelingen, probeert de communicatielijnen met mensen die gevoelig zijn voor radicaalrechtse gedachten open te houden en stelt grenzen. Het rapport stelt het begrip discipelschap centraal: wij staan allen op de leerweg van Jezus. Het rapport is door de Plenaire Raad van de Raad van Kerken eind april 2026 gepubliceerd. 

lees meer »
 
Klimaatexamen 2026 Klimaatexamen 2026

In de landelijke examenperiode, tussen 8 en 30 mei a.s., maakt Nederland het klimaatexamen.
Het is de derde editie.Het klimaatexamen is een initiatief dat deelnemers helpt om kennis over klimaatverandering te vergroten en oplossingen te ontdekken waarmee je zelf aan een duurzame toekomst kunt bijdragen.



Vorig jaar werd het examen aangeboden op 123 locaties in 12 provincies. Er waren ruim 20.000 deelnemers. Een tiental leden van kerkelijke gemeenten in Naarden en Bussum deed in 2025 voor het eerst mee. Het was een leerzame avond over actuele gespreksstof. Het was bovendien leuk om het examengevoel te herbeleven.

In Naarden wordt het examen afgenomen op 20 mei a.s., 20.00 uur in het opleidingsgebouw van Yuverta VMBO, Amersfoortsestraatweg 7. 
Deelname is gratis. Het examen duurt een uur.
Terwijl je het examen doet, leer je bij. Doe jij ook (weer) mee? Meer informatie via www.klimaatexamen.nl

 
Hemelvaartsdag Hemelvaartsdag

                                                     

Op Hemelvaartsdag vertoonde Jezus zich voor het laatst aan zijn leerlingen. Hij sprak met hen over het aanstaande koninkrijk van God en steeg daarom op naar de hemel om plaats te nemen aan de rechterhand van God. De mensen moesten het voortaan doen zonder zijn zichtbare aanwezigheid. Hij beloofde hen echter de Heilige Geest om de mensen te helpen en te ondersteunen tot zijn terugkomst op aarde. Op Pinksteren ontvingen de leerlingen de Heilige Geest.

Foto:  Billi Thanner, ‘De ladder naar de hemel’ | Munster, Sint Lambertuskerk  
 

lees meer »