donderdag 15 april 2021

Gesprekskring Film & Religie

Datum: 
 donderdag 15 april 2021
Tijdstip: 
 15.15 uur inloop vanaf 15.00 uur
Locatie: 
 Annacentrum, St. Annastraat 5

In verband met de corona-maatregelen heeft de kring 'Film&Religie een andere, kleinere vorm gekregen.
 
Helaas kunnen we niet alle belangstellenden een plek kunnen geven, het maximum van 8 deelnemers blijft een beperkende factor ook de komende tijd.
Het is belangrijk dat belangstellenden zich tevoren aanmelden. Dat kan via email
l.j.t.heuvelman@gmail.com . Er is ruimte voor maximaal 8 personen per bijeenkomst, deelname aan de kring zal gaan op volgorde van aanmelding en dat voor elke bijeenkomst opnieuw.

De film van vandaag is Dheepan is een Franse dramafilm uit 2015 onder regie van Jacques Audiard. De film ging in première op het Filmfestival van Cannes waar hij de Gouden Palm won. Dheepan is een Tamiltijger uit Sri Lanka die naar Frankrijk vlucht en daar werk zoekt.
Op de vlucht voor de burgeroorlog in Sri Lanka nemen een man, een vrouw en een negenjarig meisje de namen en paspoorten over van een gestorven familie. Sterker: ze kennen élkaar niet eens. Het noodlot heeft ze bij elkaar gebracht. Zo belanden ze in Frankijk, waar ze asiel krijgen en een nieuw leven proberen op te bouwen. Dat is moeilijk. Ze hebben een geheim dat ze moeten bewaren en de nieuwe wereld waarin ze beland zijn is in hun ogen soms onbegrijpelijk, en soms net zo angstaanjagend als de wereld die ze ontvluchtten. De achterbuurten van Parijs blijken al even gewelddadig als de streek waar hij vandaan kwam. Regisseur Jacques Audiard doet je al heel snel vergeten dat je naar een film zit kijken, een constructie, en laat het je allemaal meebeleven. Hij geeft je drie personages om van te houden, een situatie die zindert van de spanning en een verhaal dat voortdurend verrast.

Via de mail en het kerkjournaal worden deelnemers aan de kring op de hoogte gehouden. In elk geval: graag tot ziens!
Ds. Lennart Heuvelman


 

terug
 


Laatste nieuws

 

Vredesweek Vredesweek

Vrede is meer dan de afwezigheid van oorlog en hoe dit eruit ziet en tot stand komt, gaat iedereen aan. Daarom organiseert PAX al meer dan 50 jaar de Vredesweek. In het hele land worden in de week van 21 - 28 september honderden activiteiten georganiseerd. Ook in Naarden/Bussum. 

                        

 
Kinder- en Tienerkalender Kinder- en Tienerkalender

                                                           

lees meer »
 
Witte Toren Witte Toren

                                                                                              foto: Teun Bijkerk

Als kerkelijke gemeente zijn wij vertegenwoordigd in de klankbordgroep van de Witte Toren. Daar bespreken wij periodiek het reilen en zeilen op de noodlocatie. Er is op en rond de locatie een ontspannen sfeer. 
In februari 2025 opende de Witte Toren haar deuren voor achttien gezinnen (rond 110 nareizigers). Op onze vraag ‘waaraan is behoefte?’, kan beter antwoord worden gegeven. Dit is een oproep voor vrijwilligers en materialen.  

Benieuwd naar de opvanglocatie?

Op zaterdag 27 september a.s., 13.00 - 16.00 uur is er een open dag in de Witte Toren, locatie Rijksweg 81, 1411 GE Naarden. 


 

lees meer »