donderdag 20 mei 2021

Gesprekskring Film & Religie

Datum: 
 donderdag 20 mei 2021
Tijdstip: 
 15.15 uur
Locatie: 
 Annacentrum, St. Annastraat 5



De film van vandaag is 'The Two Popes', de laatste film in onze serie van drie middagen.
'The Two Popes' is nog even onder voorbehoud. Mocht dit niet lukken, dan is en alternatieve film beschikbaar ('Juste la fin du monde').
The Two Popes is een historische dramafilm uit 2019 onder regie van Fernando Meirelles. De film is gebaseerd op de abdicatie van paus Benedictus XVI en de verkiezing van paus Franciscus in 2013. De hoofdrollen worden vertolkt door Jonathan Pryce en Anthony Hopkins.
In 2005 verneemt de jezuïtische kardinaal-priester Jorge Mario Bergoglio in zijn thuisland Argentinië dat paus Johannes Paulus II overleden is. Hij reist vervolgens naar Vaticaanstad om er een nieuwe paus te verkiezen. Bergoglio is net als de Italiaan Carlo Maria Martini, de Duitser Joseph Ratzinger en de
Nigeriaan Francis Arinze een kanshebber om Johannes Paulus II op te volgen. In tegenstelling tot de meer conservatieve Ratzinger, die zijn best doet om stemmen te ronselen, staat Bergoglio niet te springen om paus te worden. Ratzinger wordt na twee stemrondes verkozen en neemt de pauselijke naam Benedictus XVI aan. Zeven jaar later staat Bergoglio op het punt om zijn ontslag in te dienen wanneer hij van paus Benedictus XVI de vraag krijgt om naar Rome te reizen. De twee ontmoeten elkaar in de zomerresidentie van de paus, die op dat moment door het Vatileaks-schandaal in het oog van een mediastorm staat.
Via de mail en het kerkjournaal worden deelnemers aan de kring op de hoogte gehouden. In elk geval: graag tot ziens!
Ds. Lennart Heuvelman

 

terug
 


Laatste nieuws

 

Oudejaarsavond Oudejaarsavond



In 'Petrus', inspiratiemagazine van de Protestantse Kerk, beschrijft rituelenbegeleider Irene van der Meulen oudejaarsavond als moment van loslaten.  Wat wil jij loslaten deze jaarwisseling? Zo’n loslaatproces heeft meer kans van slagen als je anderen erbij betrekt, schrijft zij.  “Oudejaarsavond lijkt me een uitgelezen moment om je verlangen om iets los te laten uit te spreken, naar jezelf, naar anderen of naar God.”

lees meer »
 
Kerst Kerst

                             


De kerkenraad van de Protestantse Gemeente Naarden nodigt u/jou van harte uit voor de vieringen, omlijst met muziek, rond Kerst en Nieuwjaar in de Grote of Sint Vituskerk, Marktstraat 13 1411 CK Naarden. 

lees meer »
 
De herder en de kudde De herder en de kudde

Foto: Goois Natuurreservaat
Het mysterie van Kerst is dat God op een nieuwe manier dichtbij komt, schrijft scriba van de Protestantse Kerk Nederland (PKN), ds. Kees van Ekris. Als een herder die zijn kudde bij elkaar houdt en ons tot andere mensen maakt. “Met Kerst gaat het dak van de wereld open. Er komt licht naar binnen en Iemand roept onze naam.” Lees hieronder zijn overdenking. 

lees meer »