woensdag 9 oktober 2019

Kunst in de Kerk, Expositie in de Witte Kerk

Datum: 
 woensdag 9 oktober 2019
Tijdstip: 
 17.30 uur  - 20.00 uur
Locatie: 
 Witte Kerk, Koningin Wilhelminalaan 15, Naarden

Tentoonstelling in de Witte Kerk van 18 september tot eind november. Uitnodiging voor een avond van Kunst in de Kerk.

Ontvangst met een hapje en drankje, inleiding op het werk in aanwezigheid van de kunstenaar en daarna weer een lekkere eenvoudige maaltijd met huisgemaakte soep,

Ko van Velsen (1953) deed ooit een opleiding tot bouwkundige maar richtte zich al snel op de schilderkunst. In 1985 verruilde hij liniaal en tekenhaak definitief voor de schilderkwast. Hij was gefascineerd door de impressionisten en vond in het landschap een belangrijke inspiratiebron. Toen hij in 2007 van Amsterdam naar Almere verhuisde, verlegde hij de focus naar een lage horizon met daarboven imposante wolkenpartijen. Het zijn schilderingen van licht, lucht en water. Uiteindelijk bleek dit een opmaat voor zijn latere stilteschilderijen, die zich laten omschrijven als "filosofisch lyrische landschappen". De voorwaarden hierbij zijn dat vorm, kleur en compositie tot simpele eenvoud zijn teruggebracht ten gunste van:
licht, ruimte, weidsheid en verte maar vooral STILTE............
Het zijn schilderijen niet zozeer om naar te kijken als wel om te zien,
Ko nodigt je uit het landschap binnen te stappen en de vrijheid te nemen er je eigen gedachten bij te hebben. Hij wenst je veel plezier op deze wonderlijke wandeling.

terug
 


Laatste nieuws

 

Keti Koti 2026 Keti Koti 2026

                                                                                                                                             
Een reden om de vlag uit te steken. Keti Koti 2026: verbreek de ketenen (van slavernij). 

lees meer ยป
 
De toren op! De toren op!




Sinds 20 juni 2026 kun je een nieuwe beleving ervaren op de toren van de Grote Kerk. Je volgt het verhaal van Johannes Walter, een jongeman uit Naarden die in 1469 naar Rome reist om relieken van Sint Vitus op te halen. In een indrukwekkende animatievertelling, verspreid over drie muren van de toren, reis je met hem mee. Onderweg ontvouwt zich niet alleen een reis naar Rome, maar ook een zoektocht naar wat het betekent om het goede te doen. Boven op de toren wacht een weids uitzicht. Tickets zijn te koop bij de ingang van de kerk. 

 
Welkom Welkom

                                 

Onder het eeuwenoude dak van de Grote Kerk of Sint Vituskerk in Naarden - met zijn rijkbeschilderde tongewelf - komt op zondagen de Protiestantse Gemeente Naarden samen voor een moment van bezinning, bemoediging en verbinding.

Een veelzijdige groep mensen die vanuit de dynamiek van het leven zoekt naar innerlijke verstilling en deze vindt in verrassend actuele bijbelverhalen, muziek en liturgie. Zij geven zicht op de zin van leven, hoop en liefde en op geloof in een goddelijke aanwezigheid die draagt. 
Iedereen is van harte deel te nemen, elke zondag om 10.15 uur.