zondag 3 november 2019

Muzikale Geliefdenvesper: Lux Aeterna, Morten Lauridsen

Datum: 
 zondag 3 november 2019
Tijdstip: 
 16.00 uur
Locatie: 
 Grote Kerk Naarden

Begin november worden in onze streken al sinds eeuwen op verschillende wijzen de overledenen herdacht: met licht in donkerheid, met stilte of juist met muziek.
De muzikale 'Geliefdenvesper' in de Grote Kerk sluit bij deze traditie aan.

Op deze zondag wordt een koorwerk van de Deens-Amerikaanse componist Morten Lauridsen uitgevoerd door de St. Michaelscantorij uit Zwolle onder leiding van Toon Hagen. Organist is Wybe Kooijmans.
Het koorwerk klonk voor het eerst op 13 april 1997 door Los Angeles Master Chorale.
Over Lux Aeterna (Altijddurend Licht) schreef Lauridsen zelf: het is een intiem werk van stille sereniteit gecentreerd rond een universeel symbool van hoop, geruststelling, goedheid en schittering.
Start om 16.00 uur. Welkom en inleiding door ds. Véronique Lindenburg. Na afloop, omstreeks
17.15 uur is er gelegenheid elkaar te ontmoeten en samen iets te gebruiken.
Van harte welkom!

Kerkdienst beluisteren
 

terug
 


Laatste nieuws

 

Kerkbalans 2026 Kerkbalans 2026

                                                                      

Wat betekent kerk-zijn voor u?
Voor de éėn is dit samen de eredienst vieren, luisteren naar Gods woord en elkaar ontmoeten. Voor de ander is dit dienstbaar zijn en naar elkaar omzien. Voor iedereen is het dus anders. Over éėn ding zijn we het met elkaar eens. De kerk is een plek waar we mogen delen in geloof, hoop en liefde. Kortom: de kerk doet ertoe. Geef vandaag voor de kerk van morgen, ook uw bijdrage doet er toe. 

 

 
Benefietconcert Benefietconcert

                                                                                                  
Samen met Huis Voor Iedereen, het Logegebouw van de Vrijmetselaars (Brediusweg 23A, Bussum) en vertegenwoordigers van de lokale Oekraïense gemeenschap worden op zaterdag 24 en zondag 25 januari 2026 vier benefietconcerten voor Oekraïne georganiseerd op Brediusweg 23A in Bussum. 

In een intieme unieke setting brengen celliste Maya Fridman en accordeonist Oleg Lysenko een prachtig programma met Oekraïense traditionele muziek en werken van componisten als Skoryk, Zuyeva, Vlasov en Astor Piazzolla. Vanwege de beperkte zaalcapaciteit zijn er vier concerten, zodat iedereen de kans krijgt om erbij te zijn.

In de pauze serveert de Oekraïense gemeenschap uit onze regio huisgemaakte borsjtsj.

De volledige opbrengst van deze concerten is bestemd voor Stichting Music for Ukraine, die met eerdere concerten al twintig ambulances naar Oekraïne stuurde en heel succesvol veel geld heeft opgehaald via het programma “Even Tot Hier”.  De nood blijft groot — met deze concerten willen we bijdragen aan concrete hulp én samen stilstaan bij hoop en solidariteit voor het volk van Oekraïne, hier en daar. 

Kom je ook?
Kaarten kosten €15 en zijn verkrijgbaar via: https://lnkd.in/eKXTCHYm

 
Vasten en de aarde Vasten en de aarde

 



Vasten — of het nu de Ramadan, de Veertigdagentijd of Jom Kipoer betreft — herinnert ons eraan dat de mens niet leeft van brood alleen.
In al deze tradities is vasten een oefening in zelfbeheersing, afhankelijkheid en bescheidenheid. Tegelijkertijd is het een moment om stil te staan bij onze
plaats binnen de schepping.
In een tijd van overconsumptie, uitputting van de aarde en groeiende ongelijkheid, twee maanden na COP-30 in Belém (Brazilië) én met een
voortdurende klimaatdiscussie die ook wijst op de grenzen aan groei en grondstoffengebruik, krijgt die oude spirituele oefening nieuwe urgentie.

Hoe kunnen religieuze rituelen ons helpen anders om te gaan met overvloed, schaarste en verantwoordelijkheid voor ons gemeenschappelijke huis, de
aarde? Is zorgen voor de aarde niet hetzelfde als zorgen voor elkaar?

 

lees meer »