zaterdag 6 april 2019

Inspiratiedag met Kerk in Actie

Datum: 
 zaterdag 6 april 2019
Tijdstip: 
 9.30 uur  - 16.00 uur
Locatie: 
 Witte Kerk, Koningin Wilhelminalaan 15
Prijs: 
 € 20 op de dag zelf contant voldoen


 
Inspiratiedag met Kerk in Actie

Hartelijke uitnodiging voor Inspiratiedag kerk met Kerk in Actie.
'Kwetsbaar'
Een dag over contextueel Bijbellezen buiten & binnen de vesting in Naarden.Wie eerlijk is, weet dat hij/zij kwetsbaar is. Wie dat serieus neemt, kijkt anders naar de Bijbel. Die ontdekt de kwetsbare kant van 'sterke' personen in de verhalen. Van een verlosser aan een kruis. Van een stellige volgeling in de gevangenis. Wat betekent dit voor ons lezen? Voor onze schone schijn van het hooghouden van successen en zogenaamd geluk?
De Inspiratiedag op 6 april stelt kwetsbaarheid centraal. Iets tonen van je kwetsbare kant is niet vanzelfsprekend. In onze context, van prestatiedruk en massale burn outs, is het hoog tijd om op zoek te gaan naar Bijbels spreken over kwetsbaarheid.
We laten ons prikkelen door verzorgde lezingen over de praktijk van het leven en uit de Bijbelwetenschap en gaan daarover met elkaar in gesprek. We ontdekken Naarden buiten en binnen de vesting. We zoeken verdieping in een middag met workshops naar keuze met inbreng zowel uit de praktijk als onderzoek. Omdat we allemaal kwetsbaar zijn.
Deze dag wordt georganiseerd door Kerk in Actie in samenwerking met onze gemeente (ds. Véronique Lindenburg en Diaconie), het Centrum voor
Contextuele Bijbelinterpretatie, de Protestantse Theologische Universiteit (PThU) en het Arminius Instituut van de Remonstrantse Kerk.
Bij het maken van dit Kerkjournaal is het programma nog niet volledig.
Conceptprogramma:
9.30 uur - inloop
10.00 uur - opening en liturgisch moment
10.20 uur - lezingen:
1)??? (we hopen op iemand die betrokken was bij het kerkasiel en de actie kerkpardon in de Bethelkapel te Den Haag)
2) prof. dr. Peter-Ben Smit: "Eenzaam, kwetsbaar en uitzichtloos. Bijbelse portretten van inspirerende leiders".
12.15 uur - lunch + wandeling door Naarden met ds. Peter Korver
13.45 uur - workshops:
1)Joods perspectief op kwetsbaar zijn - Annet Betsalel (Synagoge Bussum)
2)De genezing van een blinde - Arend van Baarsen (geestelijk verzorger en ervaringsdeskundige)
3)Hoe ga je om met kwetsbaarheid? - Paul Konings (voorzitter Voedselbank N-B-HM)
16.00 uur - afsluiting
Kijk voor actuele informatie en aanmelding klik hier

Weet u welkom en laat u inspireren. En het komt ook nog zó maar naar u toe!
Ds. Véronique Lindenburg
 

terug
 


Laatste nieuws

 

Vacature Vacature

                                                     
In onze kerkelijke gemeente ontstaat binnenkort een vacature voor een
kerkelijk werker binnen het ouderenpastoraat.

Solliciteer vóór 22 november 2025.      
                                          

lees meer »
 
Taizé-ontmoeting Taizé-ontmoeting



Jongeren tussen 18 en 35 jaar kunnen eind december in Parijs deelnemen aan de internationale Taizé-bijeenkomst, samen met 15.000 andere Europese jongeren. Parijse jongeren komen in november langs Nederlandse gemeenten om over de ontmoeting te vertellen.

Van 28 december tot 1 januari organiseert de gemeenschap van Taizé haar jaarlijkse Europese Ontmoeting in Parijs en de omliggende regio. Naar verwachting komen er 15.000 jongeren uit heel Europa bijeen, onder andere voor gebed op het plein voor de Notre Dame. Protestantse en rooms-katholieke kerken nodigen jongeren tussen 18 en 35 jaar uit om deel te nemen aan deze internationale ontmoeting.
 

Voor vragen over groepsaanmelding, het bezoek van Parijse jongeren aan gemeenten, of andere informatie: taizeinparijs@gmail.com.

lees meer »
 
Geliefdengedachtenis Geliefdengedachtenis

                                  

Begin november worden in onze streken al sinds eeuwen op verschillende wijzen de overledenen herdacht. Met licht in het donker, stilte, symboliek en/of muziek. De Protestantse Gemeente Naarden sluit sinds enkele jaren bij deze traditie aan, met bijzondere muziek rond liefdevol gedenken en hoop. Van harte uitgenodigd om op zondagmiddag 2 november a.s. aanwezig te zijn in de Grote Kerk.