vrijdag 7 november 2025

100 jaar Wilhelminakerk - Verteltheater Jij zorgde voor mij ...

Datum: 
 vrijdag 7 november 2025
Tijdstip: 
 14.00 uur
Locatie: 
 Wilhelminakerk, Wilhelminaplantsoen 14 Bussum


Op 7 november komt Tanja Viveen naar de Wilhelminakerk. Tanja Viveen is theoloog en werkzaam als geestelijk verzorger. Van jongs af aan is zij gefascineerd door de verhalen van mensen. Verhalen van mensen die zij op heel eigen wijze vorm geeft in verteltheater. In deze voorstelling krijgen we een inkijkje in het leven in een revalidatiecentrum voor ouderen. In de Lavendellaan wonen vier mensen, zij vertellen hun verhaal. Ook komt het verhaal van hun kinderen aan bod en luisteren we naar verhalen uit de zorg. Verhalen over zorg geven en zorg ontvangen, hoe doe je dat, hoe heb je dat gedaan en wat doet dat met je?
We luisteren naar verhalen . . . want, in het aller-individueelste verhaal vind je het universele.
De verhalen kunnen herkenning geven, vragen oproepen en zetten je aan
het denken. Naderhand is er ruimte om met elkaar na te praten.

Verteltheater door Tanja Viveen
Gratis toegang, vrijwillige bijdrage

terug
 


Laatste nieuws

 

Paaskruis Paaskruis

                                      

 
Op weg naar Pasen Op weg naar Pasen

                                                                                

'Het wemelt hier van neuriënde mensen ....', zo start het muurgedicht 'Na de Mattheuspassie' van Willem Jan Otten naast de Grote Kerk of Sint Vituskerk in Naarden Vesting. 

Het gedicht krijgt extra betekenis voor wie als voorbereiding op Pasen de passiemuziek beluistert. Door de uitvoeringen van de Mattheus Passion door de  Nederlandse Bachvereniging kiest onze kerkelijke gemeente vanaf Palmzondag tot en met Goede Vrijdag de Witte Kerk aan de Koningin Wilhelminalaan in Naarden als thuisbasis.

De Paaswake op de Stille Zaterdag en de viering op Paaszondag zijn weer in de Grote Kerk. Van harte welkom!


 

lees meer »
 
Zinspiratie Zinspiratie

                                                                                         

CCIV, voluit de Centrale Commissie Interkerkelijk Vormingswerk, heeft onder de titel 'Zinspiratie' een gevarieerd programma voor seizoen 2024-2025 samengesteld: Zinspiratie in Naarden-Bussum (cciv.nl)

De lezingen hebben betrekking op theologie, religie, maatschappelijke betrokkenheid van kerken, sociale en ethische vraagstukken en filosofie. CCIV trekt voor de cursussen en lezingen docenten / sprekers aan die naam maakten op het onderwerp van hun presentatie.  
CCIV, voluit de Centrale Commissie Interkerkelijk Vormingswerk, heeft onder de titel 'Zinspiratie' een gevarieerd programma voor seizoen 2025-2026 samengesteld.

 

Wim Dooge | Over schrijfster Lou Andreas Salomé: De durf om vrij te zijn | 8 april 2026 20.00 uur | Tindalvila | Nw 's Gravelandseweg 21 Bussum.
 

lees meer »